Директора сільськогосподарського підприємства судитимуть за корупційне правопорушення

Новопсковським відділом Старобільської місцевої прокуратури направлено до суду обвинувальний акт  стосовно директора  одного з товариств з обмеженою відповідальністю за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого  ч. 1 ст. 364-1 КК України (зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми).

Вказаний директор, діючи умисно та протиправно, зловживаючи своїми службовими повноваженнями як посадова особа юридичної особи приватного права, з метою одержання неправомірної вигоди для себе та інших осіб з використанням всупереч інтересам юридичної особи приватного права своїх повноважень в період з кінця серпня 2015 року здійснив самовільне зайняття земельної ділянки (ріллі) загальною площею 69,9 га державної форми власності (з яких 48,3 га відносяться до категорії особливо цінних земель), що розташована на території  Білолуцької селищної ради Новопсковського району та восени 2015 року здійснив засівання вищезазначеної земельної ділянки культурами озимої пшениці за допомогою залучених за його вказівками та розпорядженнями працівників підприємства та сільгосптехніки.

Протягом 2016 підозрюваний з метою вирощування, збирання та реалізації пшениці, продовжив сільськогосподарське виробництво на самовільно зайнятій земельній ділянці сільськогосподарського призначення  державної форми власності.

Під час чергових робіт з використання землі його протиправна діяльність була виявлена працівниками правоохоронних органів та припинена.

Така «діяльність» директора  завдала істотної шкоди охоронюваним законом інтересам держави на суму 79,8 тис. грн.

Під час досудового розслідування накладено арешт на 4 одиниці сільгосптехніки вартістю 1 388 тис. грн. за допомогою якої відбувався обробіток земельної ділянки, а також на зібраний врожай пшениці, вагою 258 тон, вартістю 855 тис. грн.

Окрім цього, Новопсковським відділом Старобільської місцевої прокуратури  до суду заявлено позов про стягнення з підозрюваного та підприємства шкоди, завданої злочином на суму 79,8 тис. грн., які мають надійти на рахунок Білолуцької селищної ради Новопсковського району Луганської області.

 Є. Сукач, начальник Новопсковського відділу

Старобільської місцевої прокуратури

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *