В Новопсковському відділі Старобільської місцевої прокуратури проведено координаційну нараду керівників правоохоронних органів

 

 

 

27 лютого 2017 року під головуванням першого заступника керівника Старобільської місцевої прокуратури Морозова П.О. відбулася координаційна нарада керівників правоохоронних органів, на якій обговорено стан протидії злочинності у Новопсковському районі у 2016 році та заходи по зміцненню законності та правопорядку.

У роботі наради брали участь керівники правоохоронних органів району, керівництво Новопсковської районної державної адміністрації та Новопсковської районної ради.

Виступаючи, перший заступник керівника місцевої прокуратури Морозов П.О. та начальник Новопсковського відділу місцевої прокуратури Сукач Є.О. надали аналіз стану злочинності у Новопсковському районі у 2016 році.

Як було зазначено, у 2016 році під керівництвом першого заступника керівника Старобільської місцевої прокуратури проведено 2 спільні наради керівників правоохоронних органів району.

Водночас за ініціативи Новопсковського відділу Старобільської місцевої    прокуратури створено 7 спільних  постійно  діючих міжвідомчих груп, у тому числі міжвідомчу робочу групу щодо виявлення та розслідування кримінальних правопорушень з ознаками корупції.

Завдяки вжитим заходам, у тому числі координаційного характеру, відбулися позитивні зрушення в організації роботи щодо профілактики та протидії  злочинності і корупції, активізовано роботу щодо розкриття окремих категорій кримінальних правопорушень, у тому числі, з ознаками корупції,  забезпечено реалізацію та недопущення порушень конституційних прав і свобод учасників кримінального провадження.

Заходи щодо профілактики та запобігання злочинності сприяли  тому, що у 2016 році у районі зменшилась кількість вчинених злочинів невеликої та середньої тяжкості, не вчинено жодного особливо тяжкого злочину, таких видів злочинів як умисних вбивств, тяжких тілесних ушкоджень, що потягли за собою смерть потерпілого, розбоїв, незаконного позбавлення волі або викрадення людини.

Рівень розкриття кримінальних правопорушень за результатами досудового розслідування у Новопсковському районі вищий за середньообласний (55,4 % проти 35,5 %).

З метою стабілізації оперативної обстановки на території обслуговування Новопсковського району галузевими службами та відділами систематично проводились оперативно-профілактичні заходи, у результаті яких вдалось не допустити росту деяких видів злочинів.

Вдвічі менше обліковано злочинів проти волі, честі та гідності особи (з 2 до 1). На 40% знизилась кількість злочинів проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об’єднань громадян (15 проти 9), на 16,5% менше вчинено кримінальних правопорушень проти правосуддя (6 проти 5).

Кількість крадіжок зменшилась на 10,6% (104 проти 93), на 33% менше обліковано грабежів (3 проти 2), не зареєстровано жодного факту розбійного  нападу.

Наявна позитивна тенденція щодо зменшення на 55% кількості облікованих злочинів, вчинених групою осіб (18 проти 8), на 66 % менше злочинів скоєно  неповнолітніми (18 проти 8), а також на 23,5% злочинів, скоєних особами у стані алкогольного сп’яніння (17 проти 13).

Морозов П.О. окреслив проблемні напрямки, на яких правоохоронними органами  у боротьбі зі злочинністю слід підвищити ефективність роботи.

Учасники наради у своїх виступах приділили увагу результатам роботи щодо профілактики боротьби зі злочинністю, посиленню роботи з протидії кримінально-караній корупції, причинам вказаних правопорушень та заходам щодо їх усунення.

За підсумками наради, з урахуванням пропозицій та доповнень, прийнята постанова координаційної наради, якою передбачено вжиття спільних заходів, спрямованих на підвищення ефективності роботи правоохоронних органів, налагодження належної взаємодії правоохоронних органів, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування у сфері боротьби зі злочинністю та кримінально-караною корупцією в районі.

 

 

Є.О. Сукач, начальник Новопсковського відділу

Старобільської місцевої прокуратури

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *