Безконтрольна вирубка дерев в лісах, захисних та інших лісових насадженнях завдає істотної шкоди природному фонду

Незаконна порубка дерев і чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяло істотну шкоду, а також вчинення таких дій у заповідниках або на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах – карається штрафом від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією незаконно добутого.

Протягом 2016 року у проваджені Сватівського ВП ГУНП в Луганській області перебувало понад 30 кримінальних проваджень щодо незаконної порубки лісу за ознаками складу злочину, передбаченого ст. 246 КК України.

Працівниками ДП Сватівського ЛМГ, працівниками поліції та прокуратури неодноразово в засобах масової інформації висвітлювались обставини вчинення вказаних злочинів та висвітлювалась міра покарання за їх вчинення, але незважаючи на всі зусилля, у січні поточного року мешканцем м. Сватове знову вчинений злочин, передбачений ст. 246 КК України, в результаті чого порушене кримінальне провадження стосовно винної особи, повідомлено останньому про підозру у вчиненні зазначеного злочину та кримінальне провадження спрямовано на розгляд суду.

Враховуючи те, що завданим злочином ДП «Сватівське ЛМГ» спричинено значну матеріальну шкоду, працівниками лісомисливського господарства до особи, яка вчинила вказаний злочин, пред’явлено позов про стягнення з останнього матеріальної шкоди у розмірі 40 тис. грн., який буде розглянутий разом з кримінальним провадженням.

 

 

 

 С. Менжинський, прокурор Сватівського відділу

Старобільської місцевої прокуратури

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *