Здійснення представницьких повноважень щодо захисту інтересів держави в сфері земельних відносин

Сватівським відділом Старобільської місцевої прокуратури, з метою встановлення наявності підстав для здійснення представництва інтересів держави в суді постійно вивчається стан законності при наданні у користування та власність земельних ділянок державної та комунальної власності.

В ході вивчення рішень органів місцевого самоврядування Сватівського району у сфері земельних відносин прокуратурою виявлено факти вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, з боку депутатів сільської ради Сватівського району, а саме, прийняття рішення в умовах конфлікту інтересів.

Так, незважаючи на суперечності між особистими майновими та не майновими інтересами особи, наявність яких впливає на об’єктивність та неупередженість прийняття рішень, депутати, які перебували у родинних відносинах з особою щодо якої розглядалось питання про можливість надання дозволу на підготовку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки із земель сільськогосподарського призначення (рілля) для ведення особистого селянського господарства, особисто приймали участь у засіданні та проголосували за надання відповідного дозволу.

Таким чином, за підсумками результатів голосування сільською радою з порушенням вимог чинного законодавства в умовах реального конфлікту інтересів прийнято рішення у сфері земельних відносин та надано відповідній особі дозвіл на підготовку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки із земель сільськогосподарського призначення (рілля) для ведення особистого селянського господарства.

За результатами виявлених порушень начальником Сватівського відділу Старобільської місцевої прокуратури складено відповідні протоколи про вчинення адміністративних правопорушень.

Зазначені протоколи розглянуті судом: депутатів сільської ради визнано винними у скоєнні адміністративних правопорушень та призначено відповідні стягнення.

Крім того, прокуратурою до суду спрямовано адміністративний позов про  визнання протиправним та скасування вищезазначеного рішення сільської ради, прийнятого в умовах конфлікту інтересів, за результатами розгляду якого у лютому поточного року позовні вимоги задоволено в повному обсязі, рішення сесії  визнано протиправним та скасовано.

 

 

 

Ю.Великоцька, прокурор Сватівського відділу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *