Розслідування по “асфальтовій справі” в Новопсковському районі

 

26 квітня 2017 року прес-службою Національної поліції була опублікована інформація про заведення справи про службове недбальство співробітниками Новопсковського райавтодору з викладенням фото.
Ось ця стаття.

На Луганщині поліція виявила викинуті у лісі 10 тон асфальтної суміші

Співробітники Новопсковського відділу поліції біля асфальтного заводу, що належить Новопсковському філіалу «ДП Луганськоблрайавтодор», виявили свіжу асфальтну суміш приблизною вагою 10 тон. Дану суміш чорного кольору ймовірно було відвантажено прямо посеред лісового масиву, замість того щоб використати для належного проведення ремонтних робіт на дорогах Новопсковського району.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ст. 367 «Службова недбалість» Кримінального кодексу України. Вживаються заходи щодо встановлення обставин скоєння злочину та осіб, причетних до цього.

За інформацією Новопсковського ВП ГУНП в Луганській області

 

 

Тепер хотів би розібрати всю цю ситуацію, як громадянин країни, якому небайдужа ситуація зі станом доріг, і взагалі функціонування дорожніх служб України, й зокрема в Луганській області, де мені доводиться більш всього їх на собі відчувати, але й надуманими справами убивати й так на ладан дихаюче підприємство якось не по-людські. Але розберемося.

27 квітня 2017 (на слідуючий день після публікації статті від Нацполіції) я поїхав до Новопсковського райавтодору для вияснення цього питання. Як раз в цей час з області також приїхала від облавтодора комісія в складі трьох чоловік. Прибувши в село Заайдарівка, де знаходиться асфальтовий завод, і комісія, і я оглянули цю кучу асфальтової суміші. Я взяв інтерв’ю-пояснення у старшого майстра заводу (все на фото та відео). І ось мої висновки, які я викладю, а вам, громадо, далі судити. Я не стою ні на боці райавтодору, ні на боці Поліції.

Перше. Фраза в статті Нацполіції: “На Луганщині поліція виявила викинуті у лісі 10 тон асфальтної суміші”, ну, як на мене, це непрофесійно, бо як можна заявляти, притому чітко, вагу суміші, не переваживши її, а так – на око?

Друге. Далі в фразі вони виправляються і вже пишуть “приблизною вагою 10 тон” але тут же фраза “свіжого”. Цікаво, хто саме в райвідділку поліції має професійне надбання експерта по асфальтовій суміші давати оцінку: свіжий він чи ні. Хоча огляд робили 26.04.2017 року, а зі слів очильника Новопсковської полції, викинули цю асфальтову суміш 25.04.2017 року.

Третє. На фото, зроблене нНціональною поліцією Новопсковсьго району, є кадри, як поліція відбирає асфальтову суміш для, я так зрозумів, експертизи?.. Тоді питання – чому це не зроблено належним чином, як того вимагає законодавство? А саме з представниками райавтодору (відповідальними особами) не опломбовано зразки та не складено протокол, в який би були внесені всі дані: де взяті зразки, коли, поняті особи, в яких ці зразки взяті (райавтодор) та інше?

Четверте. На фото поліції є кадр з термометром. Добре. На ньому 35 градусів. Куча суміші, й не важливо свіжа, чи несвіжа лежить вона під відкритим небом на сонці. Як ви гадаєте, яка буде температура всередині кучі, й навіть, якщо б куча була просто з землі зі скла та сміття, там була б температура явно вища за температуру навколишнього середовища. Але ще саме епічне що фото зроблено з термометром просто в руках співробітника.

П’яте. В статті поліції є фраза: “Дану суміш чорного кольору ймовірно було відвантажено прямо посеред лісового масиву, замість того щоб використати для належного проведення ремонтних робіт на дорогах Новопсковського району”. Так, хотілось би, щоб асфальту було б дуже багато, й щоб він попадав на наші скалічені дороги, але на даний час це не так. Так, повернемося до нашої фразочки в статті, а саме що ПОСЕРЕД ЛІСОВОГО МАСИВУ, хоча фото кучі були зроблені на території асфальтного заводу (схему викладу в фото).

Маніпуляції в статті? Як на мене, так. Навіщо вони зроблені? – відповіді немає.

Мої висновки саме по цій самій кучі не можуть співпадати з вашими, й для цього я викладую фото,  зроблені мною, і зроблені поліцією. На фото ви побачите (я це роздивлявся на власні очі в натуральному вигляді) що через “свіжу” кучу асфальту проросла трава. Не знаю, як це буде видно на фото та відео, але наживо видно, що куча там, де неподовбана, вже покрилась цупкою скоринкою та має застарілий коричневий відтінок. Рядом з цією кучею також звалений старий щебінь та ще одна кучка асфальту, ще більш старішого.

Також я взяв інтерв’ю у старшого майстра цього заводу, який дав пояснення цієї кучи асфальту. З його слів, ця куча з вересня 2016 року, коли запускали завод, й це була пробна партія, яка із-за збою електрики (напруги) і збою автоматики виготовлена була неякісно і тому залишена на подвірї для майбутнього використання в підсипках.

Також я після райавтодору мав зустріч з очильником Національної Поліції Новопсковського району паном Ковтуном для того, щоб почути версію Поліції. Зі слів пана Ковтуна, ще у вівторок 25 квітня 2017 року приблизно в 17:00 в Новопскові в районі пам’ятного знака “Новопсков-350” велись роботи райавтодором, й була привезена машина (може Камаз, але не точно) асфальтової суміші, а відремонтована (але це не перевірено) тільки одна велика яма саме на перехресті вулиць Водограйної та Української, і все. А залишившийся асфальт нібито (бо немає достовірних фактів) був (бо вже було закінчення робочого часу) вивезений в невідомому напрямку. Тому він, як небайдужа людина й очильник правохоронного відомства вирішив перевірити й таким чином потрапив на територію заводу і “знайшов” кучу, яка, на його думку, і є цим викинутим асфальтом.

Як на мене, в цій історії це тільки початок.

Хотілось би тепер офіційного розслідування та публічного викладення цієї історії як від Поліції, так і від Ооблавтодору. Повторюсь, я на стороні Новопсковської громади і якісних доріг. Тому не стою ні на одному боці. Але поки більше питань по саме цій справі до Поліції, і її мотивацію та маніпулюванню інформацією, викладеною ними (хотів би від Тетяни Погукай почути відповідь).

В Укравтодорі, як в цілому в усієї нашої країни, це тільки початок виздоровлення від бідняцтва та недбальства. І це наша з вами, шановна громадо, суспільна боротьба.
Я знаю, якими зараз зусиллями виділяється асфальтова суміш на наш район, й знаю, якими зусиллями керівники облавтодору і райавтодору вибивають цей асфальт. І щоб так його марнувати, в мене поки не складаються пазли, й при цьому ще вбивати свій власний потенціал.

Я вже більше року цікавлюся темою автодору, й багато вже чого довелося вивчаим, я постійно тримаю на контролі для себе цю ситуацію, й знаю, як зараз тяжко на район вибити асфальт, й знаю, що той же пан Красільніков практично на колінах вимолює асфальт, щоб завантажити бригаду. Й повірте – втримати робітників на зарплатні 3 200 грн., та ще й не завжди вчасно видану, в даний час тяжко. Але, все може бути.

Тому вимагаю від всіх сторін публічності та прозорості в розслідуванні, і якщо є провина, то повинно бути покарання.

На відео зроблено мною коментар, але зі слів одного з членів комісії. Хоча, як на мене, асфальт не свіжий, але я – не фахівець.

Все буде, Україно. Бажаю наснаги та рушійної сили на шляху до процвітання!

 

 

О.В. Снєгірьов, ГО “Моя Новопсковщина

Опубліковано Олексієм Вікторовичем Снєгірьовим 27 квітня 2017 р.

Опубліковано Олексієм Вікторовичем Снєгірьовим 27 квітня 2017 р.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *