За незаконне зберігання вибухових речовин жителя Старобільського району притягнуто до кримінальної відповідальності

Старобільською місцевою прокуратурою у червні 2017 року підтримано публічне обвинувачення стосовно мешканця Старобільського району, який обвинувачувався у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України, а саме: незаконному придбанні, зберіганні та носінні вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу.

Встановлено, що обвинувачений, в кінці 2016 року знаходячись на полігоні в с. Підгорівка Старобільського району, знайшов запал до ручної гранати, який в органи МВС України добровільно не здав, а маючи умисел на незаконне придбання та зберігання вибухових пристроїв, без передбаченого законом дозволу привласнив знайдене з метою використання для особистих потреб, тим самим придбав вибухову речовину та залишив для зберігання за своїм місцем мешкання.

В квітні 2017 року під час проведення працівниками Національної поліції санкціонованого обшуку домоволодіння вказаного мешканця Старобільського району було виявлено та вилучено вказаний запал до ручної гранати, який згідно висновку експерта, відноситься до категорії вибухових пристроїв та є придатним до вибуху.

Вироком Старобільського районного суду обвинуваченого визнано винним у скоєнні злочину та призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на чотири роки з іспитовим терміном.

Разом з тим, роз’яснюю, що відповідно до ч. 3 ст. 263 КК  України –  особа, яка вчинила злочин, передбачений частинами першої або другої цієї статті звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої.

 

 

О. Жадан, прокурор Старобільської місцевої прокуратури,

юрист І класу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *