В Новопскові відбудеться презентація звіту “Заборонена мішень: медичні заклади під обстрілами”

19.07.2017 о 16:00 в Новопсковському селищному будинку культури (вул. Шкільна буд.15 смт.Новопсков) відбудеться презентація звіту «Заборонена мішень: медичні заклади під обстрілами». Видання підготовлене Луганським обласним правозахисним центром «Альтернатива» за результатами моніторингу фактів застосування заборонених міжнародним правом методів та засобів ведення війни щодо цивільних закладів охорони здоров’я під час збройного конфлікту на Сході України.

Спікери заходу:

– Валерій Новиков, голова правління ЛОПЦ «Альтернатива»;

– Денис Денисенко, заступник голови правління ЛОПЦ «Альтернатива».

Дослідження випадків збройних нападів на заклади охорони здоров’я під час збройного конфлікту та використання медичних установ у військових цілях проведено на підставі моніторингових візитів до закладів охорони здоров’я, що знаходяться в зоні проведення АТО на підконтрольній уряду України території, інтерв’ювання потерпілих осіб, свідків подій, аналізу інформації, отриманої від органів державної влади та з відкритих джерел.

Аналіз зібраних матеріалів свідчить про те, що сторони конфлікту нехтували нормами міжнародного гуманітарного права, згідно з якими установи охорони здоров’я перебувають під особливим захистом.

В ході презентації автори поінформують про факти руйнування та пошкодження закладів охорони здоров’я, як на підконтрольній, так і на не контрольованій урядом України території Донецької та Луганської областей, факти загибелі та отримання поранень серед медичних працівників, здійснення обстрілів з території медичних закладів, викрадення медичних автомобілів, розміщення озброєних людей/військової техніки на території лікарень, випадки психологічного тиску на лікарів.

Звіт підготовлений в рамках роботи Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

 

В разі виникнення питань просимо звертатися до голови ЛОПЦ «Альтернатива» Новикова Валерія – alterpravo@gmail.com, 066-363-97-17, 097-631-95-74.

 

Для довідки:

Луганський обласний правозахисний центр «Альтернатива» – це громадська правозахисна організація, метою якої є підтримка становлення та розвитку демократичних інститутів в Україні через розвиток громадянського суспільства.

Пріоритетним напрямком діяльності організації є документування порушень прав людини під час збройного конфлікту на Сході України, захист прав та свобод внутрішньо переміщених осіб, робота над законодавством щодо питань окупованих та тимчасово непідконтрольних територій.

Коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі» є неформальною спілкою 17 громадських правозахисних організацій та ініціатив. Учасники Коаліції об’єднали свої зусилля задля узгодженого документування порушень прав людини, допущених в ході збройного конфлікту на сході України. Коаліція зосереджується на зборі інформації про найбільш тяжкі порушення прав людини та порушення норм міжнародного гуманітарного права під час збройного конфлікту на Сході України. Більшість учасників Коаліції – це громадські об’єднання з Луганської та Донецької областей.

 

Поділитися цією новиною в соціальних мережах:
Print this page
Print
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *