Протидія злочинності потребує спільних зусиль

17 липня 2017 року у Біловодському відділі Старобільської місцевої прокуратури відбулася координаційна нарада керівників правоохоронних органів Біловодського району, на якій обговорено стан протидії злочинності у  районі за 1 півріччя 2017 року та заходи по зміцненню законності й правопорядку.

У роботі наради взяли участь керівники правоохоронних органів району:  Біловодського відділу Старобільської місцевої прокуратури Біловодського ВП ГУНП в Луганській області, Біловодського РВ УСБ України в Луганській області, МРВ №3 УЗЕ в Луганській області, ВПС «Біловодськ» Луганського прикордонного загону, керівництво Біловодської районної державної адміністрації, районної та селищної ради.

На координаційній нараді обговорено результати проведеного спільного аналізу злочинності у Біловодському районі за 6 місяців 2017 року, об’єктивні дані якого свідчать про зменшення загального рівня злочинності.

Разом з тим, показник тяжких та невеликої тяжкості злочинів в першій половині поточного року збільшився вагомо. Як свідчать статистичні дані, це відбулося, насамперед, за рахунок скоєння на території району шахрайств, кількість яких збільшилась на 150% (15 проти 6). Негативним показником залишається ситуація щодо вчинення злочинів особами, які повторно вчинили кримінальні правопорушення, цей показник вагомо збільшився на 190,9% (32 – в поточному році, 11 – у минулому).  Серед основних причин такого становища залишається помітне зниження добробуту населення, незайнятість молоді трудовою діяльністю, досить низький  рівень свідомості окремих громадян.

Рівень злочинів проти громадської безпеки також збільшився на 114,3% (15 проти 7). Зростання даної категорії злочинів пов’язане з діяльністю на території області незаконних збройних формувань, а також збільшенням кількості вогнепальної зброї на підзвітній території. Однією з причин зазначеного є недостатня робота оперативних підрозділів та дільничних інспекторів районної поліції.

Нарадою зазначено, що правоохоронними органами  району проведено значний обсяг роботи, спрямованої на зміцнення законності і правопорядку, що сприяло зниженню показників рівня злочинності. Так, кількість грабежів зменшилась на 33,3%, крадіжок чужого майна, в тому числі з квартир, стало менше на 32,1%. Майже на третину зменшилась кількість кримінальних правопорушень у сфері обігу наркотичних засобів з 14 минулорічних до 10.  Спостерігається значне зменшення кількості кримінальних правопорушень, вчинених групою осіб на 83,3% та на 9,4% злочинів, скоєних у стані алкогольного сп’яніння.

Проте, особливого занепокоєння викликає стан розшуку злочинців, показник яких в поточному році зріс на 13 осіб, а розшукано лишу 1 особу. На низькому рівні залишається і стан розшуку безвісті зниклих громадян, яких нараховується 5, із них розшукано в поточному році лише 2.

Також, нарадою визначені ті напрямки діяльності, на яких правоохоронним органам  слід підвищити та активізувати роботу з боротьби зі злочинністю.

Учасники наради у своїх  виступах приділили увагу результатам роботи щодо профілактики злочинності, посиленню  роботи з  протидії кримінально-караній корупції, причинам вказаних правопорушень та заходам щодо їх усунення.

За підсумками наради з урахуванням пропозицій та доповнень прийнято постанову, якою передбачено вжиття скоординованих заходів, спрямованих  на  підвищення ефективності роботи правоохоронних органів, налагодження належної взаємодії правоохоронних органів,  органів виконавчої влади  та місцевого самоврядування  у сфері боротьби зі злочинністю та кримінально-караною корупцією в районі.

 

Біловодський відділ Старобільської місцевої прокуратури

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *