В Старобільській місцевій прокуратурі відбулась координаційна нарада керівників правоохоронних органів

20 липня 2017 року у Старобільській місцевій прокуратурі під головуванням керівника місцевої прокуратури Бєлянського А.М. відбулася координаційна нарада керівників правоохоронних органів щодо стану протидії злочинності та корупції на території району за підсумками роботи за перше півріччя 2017 року.

В роботі наради прийняли участь керівники правоохоронних органів району:  Старобільського ВП ГУНП в Луганській області, Старобільського РВ з питань пробації Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, Старобільського МРВ УСБУ  Луганській області, МРВ №5 УЗЕ ДЗЕ в Луганській  області, Старобільської ОДПІ ГУ ДФС в Луганській області, Луганської митниці ДФС.

Упродовж наради підведено результати спільної діяльності правоохоронних органів у запобіганні та протидії корупції та злочинності на території району за перше півріччя поточного року.

Учасниками заходу відзначено, що організація скоординованої роботи та об’єднання зусиль усіх правоохоронців є головною метою наради, адже за цим стоїть усвідомлення пріоритетності завдань, пов’язаних із забезпеченням законності та правопорядку, надійним захистом прав і свобод громадян у поточному році.

Заходи щодо профілактики та запобігання злочинності сприяли  тому, що протягом 6 місяців 2017 року на території району змінилась кількість особливо тяжких, середньої тяжкості злочинів та злочинів невеликої тяжкості, питома вага яких в структурі загальної злочинності зменшилась відповідно з 2,3% до 1,6%, з 39,0% до 35,2% та з 36,7% до 26,2%. Відзначається зменшення кількості розбоїв з 3 до 2 за аналогічний період минулого року, а також крадіжок з квартир з 3 до 1.

Разом з цим, зросла кількість тяжких злочинів, питома вага яких станом на 01.07.2017 склала 36,0%, відповідно 176 проти 119 за аналогічний період минулого року.

Слід звернути увагу на той факт, що на 18,9% зросла кількість шахрайств, які в своїй більшості вчиняються шляхом використання електронно-обчислювальної техніки для зняття грошових коштів з карткових рахунків потерпілих та здійснення операцій купівлі-продажу товарів через Інтернет-магазини (63 проти 53).

Крім того, відмічається збільшення кількості хуліганств  на 20,0%, з 5 в 2016 році до 6 в 2017 році, незаконних заволодінь транспортними засобами на 400,0%, з 1 в 2016 році до 5 в 2017 році, злочинів проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспортних засобів збільшилася на 50,0%, з 2 в 2016 році до 3 в 2017 році.

Як позитив необхідно зазначити незначну стабілізацію криміногенної ситуації в районі щодо кількості розбійних нападів, яка знизилась на 66,7% з 3 в 2016 році до 1 в 2017 році, кількості крадіжок чужого майна на 2,1% з 191 в 2016 році до 187 в 2017 році та кількості крадіжок з квартир на 33,3% з 3 в 2016 році до 2 в 2017 році.

Попри незначну стабілізацію рівня підліткової злочинності залишається проблемним питання щодо проведення профілактичної роботи серед підлітків в загальноосвітніх школах та інших навчальних закладах району. Потребує підвищення ефективність взаємодії дій правоохоронних органів виконавчої влади з питань попередження фактів реалізації неповнолітнім алкогольних напоїв.

Особливе занепокоєння викликає стан розшуку злочинців. Залишаються не розшуканими 270 осіб. На низькому рівні залишається і стан розшуку безвісті зниклих громадян, яких нараховується 33 особи.

На нараді окреслено коло проблемних питань, у вирішенні яких правоохоронці повинні вжити першочергових заходів. Зокрема, це вжиття додаткових заходів щодо профілактики окремих категорій кримінальних правопорушень проти власності, в тому числі, окремо наголошувалось на протидію шахрайствам, пов’язаних з використанням електронних платіжних систем чи терміналів самообслуговування банківських установ, виявлення злочинів у сфері охорони та використання земель державної та комунальної форми власності, зокрема фактів самовільного їх зайняття, незаконної порубки лісів та незаконного видобування корисних копалин, протидія кримінально-караній корупції під час використання бюджетних коштів, профілактика дитячої злочинності.

За підсумками наради, з урахуванням пропозицій та доповнень, визначено низку спільних скоординованих заходів правоохоронців, спрямованих на підвищення ефективності роботи правоохоронних органів, налагодження належної взаємодії правоохоронних органів, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування у сфері боротьби зі злочинністю та кримінально-караною корупцією в районі.

 

 

А. Бєлянський, керівник Старобільської місцевої прокуратури,

старший радник юстиції

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *