Разом вирішуємо важливу справу. ГО «Моя Новопсковщина» прийняла участь в обговоренні Проекту Статуту нашої Новопсковської ОТГ

09.08.2017 в приміщенні Новопсковської селищної ради відбувся «круглий стіл» , на якому обговорювався проект статуту Новопсковської територіальної громади, розроблений спеціалістами селищної ради.

В обговоренні прийняли участь також представники ГО «Осинівська», депутати, працівники селищної ради, активні громадяни селища та села Осинове, представник місцевої газети.

Присутні подякували голові ради  Гаєву В. та спеціалістам ради за початок цієї роботи та підготовку основи майбутнього статуту – малої конституції Новопсковської громади. Було відмічено важливість цього документу для кожного жителя громади , який розглядається та приймається вперше в історії  та повинен слугувати наступним поколінням та будь-якій владі на благо людини та громади.

В процесі діалогу дійшли до висновку, що обговорення проекту необхідно продовжувати, залучити до нього працівників комунальних установ, бюджетних установ , які діють на території, що належить  нашій громаді.

Надані наступні пропозиції для включення до майбутнього статуту:

  • розширити розділ про права громадян;
  • доповнити документ історичними фактами, інформацією про національний склад громади;
  • визначити конкретно хто є членом громади, а хто мешканцем громади;
  • передбачити, що рада взаємодіє з різними політичними партіями без надання пріоритету будь-якій з них;
  • повніше викласти розділ про майно , кошти , комунальну власність та земельні ресурси громади , вказавши їх повну наявність на дату прийняття Статуту окремим додатком, який періодично може оновлюватись. Вказати, що члени громади володіють і частиною майна, яке знаходиться у спільній власності громад району;
  • включити в статут нові розділи: про захист і реалізацію прав та свобод людини та громадянина; про систему самоврядування у громаді; про відкритість та прозорість органів місцевого самоврядування; підзвітність та підконтрольність органів місцевого самоврядування, посадових осіб та керівників комунальних підприємств; обов’язки службовців, моральний кодекс службовця, етика поведінки місцевого самоврядування; соціально-політичні конфлікти та шляхи їх подолання, порядок проведення щорічних відкритих звітів голови ради перед громадою, депутатів; офіційний веб-сайт ради; інформування про діяльність ради , виконавчого комітету та депутатів; політика якості у діяльності виконавчих органів селищної ради; генеральний план розвитку ; земельні відносини у місті; природні ресурси – власність громади; щорічний механізм виявлення та розв’язання пріоритетних соціальних проблем; підтримка благодійництва, меценатства  та спонсорства; взаємовідносини громади з особами, які не є її членами; відповідальність за порушення бюджетного кодексу; та ін.

Запропоновано новоприбулих членів громади , та усіх хто звертається в раду – ознайомлювати із нормами статуту, правами та обов’язками жителів.

Надана пропозиція про введення деяких пільг від громади для найменш захищених жителів.

Статут необхідно зареєструвати в органах юстиції, щоб права жителів мали юридичну силу.

Пропозиції присутніми надавались також із рекомендованих Асоціацією сприяння самоорганізації населення модельних статутів територіальної громади села (селища) , міста.

Обговорення було цікавим,  жвавим. Усі пропозиції прийняті до відома, розгляду та включення до статуту.

Приєднуйтесь до обговорення. Проект статуту доступний за цим посиланням.

 

 

 

Громадська організація “Моя Новопсковщина”

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *