Шахрайство в інтернеті

Старобільською місцевою прокуратурою проводиться роз’яснювальна робота серед населення щодо шахрайства. Шахрайство є одним із найпоширеніших сьогодні способів заволодіння чужими грошима і майном. На даний час у мережі Інтернет існує безліч «шахрайських схем». Почастішали випадки шахрайств під час купівлі-продажу через Інтернет.

Однією з таких «схем» є продаж «неіснуючого товару». Продавець розміщує на сайтах з дошкою оголошень товар, який нібито існує, та ставить умову передплати або завдатку. Особи перераховують продавцю гроші (на банківські картки, електронні гаманці та іншим способом), а продавець товар не надсилає, на телефонні дзвінки чи повідомлення, в тому числі в соціальних мережах, на електронну пошту не відповідає. Внаслідок цього покупці залишаються без грошей, без товару та ошуканими.

В більшості випадків, основною причиною інтернет-шахрайств являється безпечність самих людей. Радимо дотримуватись деяких правил, аби не стати об’єктом злочинних посягань:

  • уникайте відносин купівлі-продажу через інтернет, особливо по оголошенням;
  • не перераховуйте вперед гроші за товар, який собі обрали;
  • не варто довіряти дуже низьким цінам;
  • розраховуйтесь лише при отриманні товару;
  • довіряйте лише власним знанням, а не чужим вихвалянням, які спокушають до придбання.

У випадку, коли ж Ви стали жертвою шахрайських дій, не зволікайте, а терміново телефонуйте на номер «102» і детально опишіть обставини, при яких вас ошукали.

 

С. Білий, прокурор Старобільської місцевої прокуратури

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *