За завідомо неправдиві показання в суді мешканцю Білокуракиного призначено покарання у вигляді обмеження волі зі звільненням від його відбування з випробуванням

Одним із основних джерел доказів, за посередництвом яких правоохоронні органи вирішують завдання кримінального судочинства шляхом швидкого, повного та неупередженого досудового розслідування, є показання свідків. Однак, на жаль, є випадки несумлінного ставлення громадян до виконання обов’язку говорити під час допиту слідчому, прокурору та суду правду. Завідомо неправдиві показання найчастіше даються з метою “вигородити” злочинця, а це в свою чергу негативно позначається на загальних результатах боротьби зі злочинністю.

В червні 2017 року Білокуракинським відділом Старобільської місцевої прокуратури Луганської області до суду з обвинувальним актом спрямоване кримінальне провадження за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 384 КК України («Завідомо неправдиве показання»).

Встановлено, що мешканець смт. Білокуракине Луганської області з метою надання можливості своєму знайомому уникнути кримінальної відповідальності надав під час судового розгляду неправдиві показання.

Суд, враховуючи позицію прокурора, а також обвинуваченого, який щиро розкаявся у скоєному, визнав останнього винним у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення та призначив покарання у вигляді обмеження волі зі звільненням від його відбування з випробуванням, встановивши іспитовий строк 1 рік.

На цей час вирок суду набрав законної сили.

 

І. Кожем’яка, заступник начальника Білокуракинського відділу

Старобільської місцевої прокуратури Луганської області

                              

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *