Луганщина: 5 членів територіальних виборчих комісій не склали присяги

З 15 по 17 вересня відбулись перші засідання чотирьох територіальних виборчих комісій, які здійснюють організацію виборів у об’єднаних територіальних громадах Луганської області. П’ятеро членів новостворених ТВК проігнорували перші засідання, тим самим не склали присяги.

Згідно з частиною 3 статті 27 Закону України «Про місцеві вибори» перше засідання виборчої комісії скликається не пізніш як на другий день з дня формування її складу.

Три з чотирьох ТВК проводили своє засідання на наступний день після свого формування районними виборчими комісіями. Із запізненням на один день засідання провела Красноріченська селищна ТВК, яка була сформована 15 вересня, однак перше засідання відбулось лише 18 вересня.

Під час засідання Красноріченської ТВК були присутні усі 11 членів комісії. По одному члену ТВК не з’явилось на засідання Біловодської селищної (Ірина Овчаренко – Аграрна Партія України) та Привільської сільської (Ірина Біловол – ВО «Батьківщина») комісій.

Голова Привільської сільської виборчої комісії Світлана Стрельник розповіла спостерігачам ОПОРИ, що Ірина Біловол була відсутня з особистих причин на першому засіданні:

«Вона попередила нас про це по телефону перед засіданням».

Крім того, спостерігачам ОПОРИ стало відомо про відсутність члена Біловодської селищної ТВК Ірини Овчаренко, про що повідомила голова комісії Валентина Ляпіна.

«Ми їй не додзвонились. Будемо їй ще дзвонити і питати, чи буде вона взагалі працювати в комісії. Якщо ні, то вона має піти до районної комісії, написати заяву про свою відмову працювати», – сказала Валентина Ляпіна.

Лідером серед «прогульників» виявилась Нижньодуванська селищна ТВК – на засіданні були відсутні 3 члени комісії (Марина Ладига – «Блок Петра Порошенка «Солідарність»; Світлана Рибалко – Радикальна Партія Олега Ляшка; Олександр Тарануха – ВО «Батьківщина»).

Голова комісії Артем Крикунов у коментарі спостерігачам ОПОРИ зазначив:

«Олександр Тарануха не потрапив на засідання через те, що він був на роботі в місті Сватове. До членів комісії Марини Ладиги і Світлани Рибалко ми не додзвонились. Але ми будемо їм дзвонити з’ясовувати причини їх відсутності. І, можливо, вони будуть на другому засіданні».

Таким чином, на першому засіданні в чотирьох ТВК з 52 членів 5 не прийняли присягу. З них 4 є членами ТВК від парламентських партій (2 від ВО «Батьківщина та по 1 особі від партій «Блок Петра Порошенко «Солідарність» і Радикальної партії Олега Ляшка) та 1 член від Аграрної партії України.

Згідно з частиною 3 статті 20 ЗУ «Про місцеві вибори» повноваження територіальної виборчої комісії у новосформованому складі починаються з моменту складення присяги більшістю від складу територіальної виборчої комісії, визначеного при формуванні її складу, на засіданні цієї комісії.

Відзначимо, що в Громадянській мережі ОПОРА працює «гаряча лінія», на яку можна звертатися в разі виникнення проблем чи потреби консультацій щодо виборів – (044) 591-44-44 (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).

 

За коментарями звертайтеся:

Максим Данильченко,

довготерміновий спостерігач за виборами у Луганській області

тел.: (099) 064 96 54

email: opora-lug@ukr.net

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 29 жовтня 2017 року. Починаючи з 11 вересня у 24 областях працюватимуть 69 довготермінових спостерігачів. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *