Правова допомога у громадах

Право громадян на безоплатну правову допомогу закріплено у Конституції України, однак довгий час у державі не існувало механізму реалізації цього права. У 2011 році прийнято Закон України «Про безоплатну правову допомогу», яким передбачено два рівні допомоги: первинна, яка надається усім громадянам України працівниками органів влади та місцевого самоврядуванням у разі звернення за такою, та вторинна безоплатна правова допомога, яка надається Центрами вторинної безоплатної правової допомоги. Таких центрів в країні стає все більше, тобто правова допомога наближається до жителів сільської місцевості.

Розвиток системи безоплатної допомоги робить значний внесок у здійснення найважливішої реформи – децентралізації. Місцеві громади отримують більше прав, обов’язків та ресурсів. Однією з умов успіху таких змін є зміцнення правової спроможності та розширення правової  грамотності мешканців, широкий доступ до правової інформації та консультацій. Такий Центр вторинної безоплатної правової допомоги вже є і в Новопскові! Незахищені верстви населення, малозабезпечені громадяни, внутрішньо-переміщені особи, біженці та ін. можуть сміливо звертатись до спеціалістів Центру за отриманням безоплатної правової допомоги. Спеціалісту центру постійно проводять виїзди у населені пункти району, не втрачайте можливості звернутись!  Сільські та селищні ради знають, коли буде виїзд представників центру в село чи громаду.

Дуже важливою складовою правової допомоги є забезпечення раннього доступу до правової допомоги вже протягом двох годин після затримання і до першого допиту правоохоронними органами підозрюваних в кримінальних справах. При чому ранній доступ до правової допомоги підозрюваним і обвинуваченим надається кожній такій людині незалежно від того, в якій точці України і в який час доби відбулось затримання, кожен має можливість конфіденційного (безкоштовного) побачення з адвокатом. Адже помилка при визначенні винного ніколи не виключається.

Впровадження системи безоплатної правової допомоги є важливим чинником переходу від застарілої моделі карального правосуддя до європейської моделі справедливого правосуддя.

В цей період становлення правових відносин у державі і в нашій новоствореній громаді ГО «Моя Новопсковщина» отримала можливість долучитися до надання правової допомоги громадянам, допомогти їм у вирішення проблеми через судовий розгляд у разі потреби.

Якщо у Вас є проблеми правового характеру і Ви відноситесь до категорії незахищених верств населення, завітайте до офісу організації за адресою смт. Новопсков пров. Історичний 2. Обговоривши проблему, ми допоможемо зв’язати Вас з працівником Центру вторинної допомоги або допоможемо залучити адвоката та оплатити його послуги, оплатити судовий збір.

Найпоширеніша проблема у громадян – підтвердження належності документів у зв’язку з помилкою у написанні прізвища при підтвердженні трудового стажу під час оформлення пенсії, оформлення спадщини.

Звертаються до нас внутрішньо-переміщені особи з великою проблемою щодо оформлення факту смерті чи народження людини на непідконтрольній Україні території, яка вирішується лише через суд . Для внутрішньо-переміщених осіб для підтвердження факту померлої людини на окупованій території та отримання допомоги на поховання чи недоотриманої пенсії для звернення до суду необхідно мати додатково до документів фото поховання, довідку з лікарняного закладу з окупованої території, у деяких випадках – свідків.

Отже, для отримання допомоги потрібно:

  • звернутись до представника ГО «Моя Новопсковщина»;
  • повідомити про проблему, провести співбесіду, ознайомити з документами;
  • у разі потреби буде залучено адвоката, підготовлено позовну заяву та оплачено судовий збір;
  • на усьому етапі розгляду справи ми будемо Вас підтримувати до отримання рішення суду.

Якщо Ви знаходитесь не у селищі Новопсков, ми можемо організувати виїзд до населеного  пункту. Представники громадської організації забезпечують  виїзди  у населені пункти разом з представниками Центру вторинної безоплатної правової допомоги.

Ми раді допомогти кожній людині, яка проживає в нашому районі, Новопсковській громаді.

 

 

ГО «Моя Новопсковщина»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *