Про повернення земельної ділянки водного фонду до державної власності

Старобільською місцевою прокуратурою при вивченні стану законності в сфері земельних відносин, був виявлений факт закінчення строку дії договору оренди земельної ділянки водного фонду, нормативна грошова оцінка якої становить близько 200 тис. грн., укладеного між сільською радою та фізичною особою-підприємцем. Заяви про продовження строку оренди не надходило, земельну ділянку не повернуто, орендар має заборгованість з орендної плати.

Так, сільською радою протягом тривалого часу не було вжито дієвих заходів щодо стягнення заборгованості з орендної плати за землю та повернення земельної ділянки водного фонду за договором до державної власності, у зв’язку з чим завдається шкода економічним інтересам держави.

З метою поновлення прав Старобільською місцевою прокуратурою до суду було заявлено позов у зв’язку з неналежним виконанням повноважень, наданих сільській раді.

Звертаючись до суду із позовною заявою про повернення земельної ділянки водного фонду до державної власності, прокурор реалізує свої представницькі повноваження у сфері охорони землі, яка є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.

Старобільський районний суд погодився з доводами прокурора в ході судового розгляду позовної заяви та задовольнив позов в повному обсязі.

 

 

К. Олійник, прокурор Старобільської місцевої прокуратури

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *