Як не стати жертвою шахраїв

В час розвитку інформаційних технологій більшість людей здійснюють через інтернет масу дій: поповнення рахунків інтернету і мобільного телефону, купівля речей через онлайн-магазини, оплата комунальних рахунків, а також роботу у всесвітній мережі інтернет. Але з активністю грошових операцій в мережі почастішали випадки шахрайства в інтернеті.

Психологи кажуть, що обман найчастіше тримається на “трьох китах”: раптовості, лояльності і тактовності.

Щоб не стати жертвою інтернет-шахраїв треба дотримуватися правил “безпеки”, які  є загальними, і однаково підходять як потенційним продавцям, так і потенційним покупцям:

  1. Перевірте інформацію про продавця або покупця. Найпростіше – внести наявну у вас інформацію (прізвище, номер телефону, номер картки) в пошуковик, і перевірити, чи є про нього відгуки в інтернеті.
  2. Ніколи і нікому не повідомляйте паролі і коди, що надходять на ваш номер у вигляді SMS-повідомлень.
  3. Нікому не повідомляйте додаткові реквізити картки: термін її дії та код на зворотній стороні.
  4. Якщо вас просять підійти до банкомата для підтвердження зарахування грошей, будьте впевнені: ви говорите з шахраями!
  5. Якщо у вас виникли питання, не обговорюйте їх з тим, хто вам телефонує, а зателефонуйте на гарячу лінію фінустанови самостійно за телефоном, вказаним на офіційному сайті банку.
  6. Перед тим, як відправити передоплату за товар, зверніть увагу на дату реєстрації продавця на майданчику. Якщо він зареєстрований не більше пари місяців, а, тим більше, пари тижнів – це привід насторожитися.
  7. Зверніть увагу, що в оголошенні може бути зазначений номер телефону, а вам передзвонюють з іншого. В такому випадку “пробити” через пошуковики має сенс обидва номери.

Якщо все ж таки вас ошукали в мережі інтернет, то про вказаний факт неодмінно потрібно повідомити до найближчого відділення поліції, щоб за заявою про шахрайські дії було розпочато кримінальне провадження. Далі уповноважені органи будуть розбиратися в пригоді, і шукати аферистів.

За шахрайство діючим законодавством передбачена кримінальна відповідальність за ст. 190 Кримінального кодексу України.

 

 

А. Потаков, прокурор Луганської місцевої прокуратури №2

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *