На Старобільщині зростає кількість інтернет-злодіїв

Старобільською місцевою прокуратурою вивчається стан досудового розслідування за фактами шахрайств, вчинених на території району. Встановлено, що на теперішній час суттєво зросла кількість кримінальних правопорушень вказаної категорії.

Причому зловмисники використовують не тільки відпрацьовані методи, а й розширюють «асортимент» методів забирання грошей у довірливих громадян. Переважають купівля-продаж товарів чи послуг, а також списання та заволодіння коштами на банківських рахунках.

Лише за останні дев’ять місяців на території Старобільського району зареєстровано 91 кримінальне провадження за фактами шахрайства.

Старобільська місцева прокуратура звертається із проханням до громадян: аби не стати жертвами шахраїв, варто ретельно вибирати та перевіряти потенційних продавців вподобаного в інтернеті товару. Слід уникати сумнівних і незрозумілих платіжних операцій. Якщо дозвонювач відрекомендовується працівником банку, з вимогою провести “ідентифікацію”, надати/підтвердити дані Вашої картки або надати будь-які інші Ваші персональні дані, рекомендуємо негайно припинити таку розмову. У жодному разі не можна повідомляти стороннім особам конфіденційну інформацію (реквізити банківських карт, пін-коди, персональні дані, секретні слова тощо). Якщо Ви надали шахраям дані своєї платіжної картки, необхідно негайно звернутись до контакт-центру банку, у якому Ви обслуговуєтесь (номери телефонів є на зворотному боці платіжної картки), та здійснити її блокування. Працівники банку за жодних обставин не будуть і не мають права телефонувати клієнту із запитом такої інформації. Повний номер картки, слово-пароль, сума і дата останнього зарахування на картку можуть надаватись виключно під час проходження ідентифікації під час Вашого самостійного звернення до банку.

Потрібно перевіряти номери телефонів, адреси електронної пошти та карткового рахунку за пошуковими сервісами інтернет-мережі. Оскільки може з’ясуватися, що, по-перше, ці контактні дані належать зовсім іншій людині; по-друге, пошукова система може виявити кілька інших облікових записів з аналогічними телефонами та адресами, що може свідчити про зміну відомостей про себе з метою обману покупців (продавців). За придбаний через інтернет товар слід розраховуватись зі службою доставки за фактом його отримання або передавати готівку безпосередньо продавцеві в руки. Не варто переказувати кошти на гаманці електронних платіжних систем, оскільки це не гарантія стовідсоткової ідентифікації особи користувача (продавця).

 

 

К. Олійник, прокурор Старобільської місцевої прокуратури

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *