Державний прапор в Новопсковському районі. Хто проти?

Статтею 65 Конституції України шанування державних символів визначається, як основний обов’язок громадян України, і поставлене в один ряд із такими фундаментальними світоглядними та морально-етичними категоріями, як захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності країни. І це не випадково. Адже ставлення народу до символів державного суверенітету віддзеркалює зрілість нації та держави, ціннісні, ідеологічні та геополітичні пріоритети суспільства. Водночас, гідне та шанобливе поводження з державними символами є запорукою високого авторитету країни в світі.

Важливе місце в етикеті Державного Прапора України займає часовий регламент вивішування прапора, який передбачає постійний (цілодобовий) та тимчасовий режими. Постійний режим вивішування (встановлення) визначається для  споруд (кабінетів), в яких здійснюються функції державної влади (резиденція Президента, будинки уряду, парламенту, місцевих органів влади тощо). При цьому прапоровий етикет вимагає забезпечення відповідного достатнього освітлення у нічний час. У будинках місцевих органів влади або інших офіційних представництвах Державний Прапор установлюється перед головним входом до будинку справа (якщо дивитись від фасаду будинку), інший прапор, наприклад області, міста – зліва. На будинку, де розміщено два прапори, Державний Прапор вивішують на правій щоглі. За наявності більшої кількості прапорів Державний Прапор розміщують або посередині, або на якому-небудь підвищенні.

Поза всяким сумнівом, наявність такої детальної регламентації норм прапорового етикету є запорукою поваги до символу держави та, за умови її дотримування, гарантує запобігання невизначеності та двомовностей щодо нього у найделікатніших протокольних ситуаціях.

При цьому голова Новопсковської районної ради Борис Лебедєв не може зламати свій світогляд та саботує розміщення українського прапору на державних установах району. Важливість даного кроку зумовлюється й тим, що державні символи – це не супровідне декоративне доповнення комунікативних заходів офіційного характеру, а перш за все – система знаків, яка відтворює цілісний текст, вплетений у дискурс політики. Розміщення знаків в просторі, їх масштабне співвідношення із аналогічними знаками, контекстуалізація їх використання, тощо – це завжди концентрований меседж, призначений як учасникам політичного діалогу, так і всім зацікавленим стороннім спостерігачам. Звідси надання почестей символам держави – це не просто формальна вимога, а, передусім, здійснення одного із основних обов’язків усіх громадян країни, посадових осіб органів державного управління та місцевого самоврядування. Все це робить питання етикету державної символіки справою державної ваги.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *