Правова допомога в найвіддаленіших куточках Новопсковського району

Право громадян на безоплатну правову допомогу закріплено в Конституції України, механізм реалізації цього права визначено  Законом України «Про безоплатну правову допомогу». Для більшого доступу громадян до правової допомоги, розповсюдження  інформації про можливості системи вторинної допомоги ,  порядку її отримання, спеціалісти бюро виїжджають у села району , допомогу в цьому їм надає і наша громадська організація.

12 жовтня представники ГО «Моя Новопсковщина», основною метою якої є захист прав і свобод громадян , в рамках  проекту «Сприяння захисту прав і свобод громадян у Новопсковському районі» в контексті  Програми ПРООН «Відновлення та розбудови миру» , разом із спеціалістом Новопсковського бюро правової допомоги подолали близько 60 км бездоріжжя і побували в Козлівській сільській раді.

Жителів села цікавили питання правильності укладання  довгострокових договорів оренди землі, оформлення спадщини на землю, вартість  виготовлення технічної документації на землю, питання захисту прав дітей, подолання сімейних конфліктів, пенсійне забезпечення, питання реформи освіти та майбутнього місцевої школи. В селі проживають також сім’ї внутрішньо переміщених осіб, яких цікавлять питання отримання пільгового кредиту на придбання житла, пільги для студентів навчальних закладів.

Проблемою села є погана дорога, віддаленість до районних закладів,  необхідність ремонту водогону протяжністю 3 км, бо в селі не має доступу до артезіанської води через її геологічну недоступність.

Жителі села змогли вільно і  достатньо в часі поспілкуватись із спеціалістом з правових питань , почути відповіді на запитання, отримали інформацію про порядок отримання вторинної правової допомоги , отримали тематичні буклети,  телефон для зв’язку , місцезнаходження Новопсковського БВПД.

Члени ГО «Моя Новопсковщина» розповіли про можливості громадської організації, в рамках  проекту «Сприяння захисту прав і свобод громадян у Новопсковському районі» при фінансовій підтримці програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН)  у вирішенні правових питань незахищеним категоріям населення, можливості залучення адвоката, сплати судового збору за рахунок коштів Проекту.

Проект продовжується. Ми раді допомогти жителям району і Новопсковської громади. Адреса місцезнаходження ГО «Моя Новопсковщина» – смт. Новопсков, пров. Історичний 2.

Приймальня для забезпечення правової допомоги працює з 09-00 до 16-00, щодня , крім неділі.

Адреса Старобільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги: м.Старобільськ, вул.Трудова 12а, тел.(06461) 2-46-46, (Vodafone) 099-296-18-21,

( Київстар) 098-280-37-39.

Телефон гарячої лінії системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103

 

ГО «Моя Новопсковщина»

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *