Луганщина: Серед кандидатів у депутати та голови ОТГ майже рівна кількість чоловіків та жінок

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА проаналізували гендерне співвідношення серед кандидатів в депутати та на посаду голів об’єднаних територіальних громад в Луганській області. Всього до участі в перших місцевих виборах 29 жовтня на Луганщині було зареєстровано 323 кандидати. З них 168 чоловіків та 155 жінок.

З 45 кандидатів на голів ОТГ 23 є чоловіками та 22 – жінками. В депутати об’єднаних громад балотується 145 чоловіків та 133 жінки.

Серед кандидатів на голову, зареєстрованих шляхом самовисування, є 15 чоловіків і 20 жінок. Від місцевої організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» балотується 3 чоловіки і 1 жінка, в той час як від партії «Наш край» йдуть на голову 3 чоловіки. Крім того, від партії «УКРОП» по одному кандидату чоловіку і жінці, також один кандидат-чоловік від Радикальної партії Олега Ляшка.

Розглядаючи гендерне співвідношення серед кандидатів в депутати, то тут кількість самовисуванців складає 75 чоловіків і 34 жінки. Серед кандидатів від партій більшість складають жінки – 73 особи («Блок Петра Порошенка «Солідарність» – 20 кандидатів; ВО «Батьківщина» – 17 кандидатів; «Наш край» – 28 кандидатів; «УКРОП» – 14 кандидатів; Радикальна партія Олега Ляшка та «Опозиційний блок» – по 4 кандидати) та чоловіки відповідно 69 кандидатів («Блок Петра Порошенка «Солідарність» – 9 кандидатів; ВО «Батьківщина» – 33 кандидати; «Наш край» – 15 кандидатів; УКРОП – 9 кандидатів; Радикальна партія Олега Ляшка – 2 кандидати та «Опозиційний блок» – 1 кандидат).

Крім того спостерігачі ОПОРИ провели аналіз гендерного співвідношення кандидатів в адміністративно-територіальних межах чотирьох ОТГ Луганщини, в яких відбуватимуться вибори. В Біловодській ОТГ на голову балотується 12 чоловіків та 18 жінок, в той час як на за депутатське кресло змагатимуться 74 чоловіків та 28 жінок.

Однакові дані мають Красноріченська та Нижньодуванська ОТГ, в яких на посаду голови претендують по 4 чоловіки і по 1 жінці. Серед кандидатів в депутати в Красноріченській громаді балотується 36 чоловіків і 47 жінок, а в Нижньодуванській громаді 15 чоловіків і 42 жінки.

В Привільській ОТГ з 5 кандидатів на голову 3 є чоловіками і 2 – жінками, а за депутатський мандат вестимуть боротьбу 20 чоловіків та 16 жінок.

Відзначимо, що в Громадянській мережі ОПОРА працює «гаряча лінія», на яку можна звертатися в разі виникнення проблем чи потреби консультацій щодо виборів: (044) 591-44-44 (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).

 

 

Максим Данильченко, довготерміновий спостерігач за виборами у Луганській області

тел.: 0990649654

email: opora-lug@ukr.net 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *