Луганщина: 78% складу дільничних комісій складають жінки

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРАвиборч проаналізували гендерне співвідношення в дільничних виборчих комісіях на виборах до ОТГ Луганщини. В 40 ДВК регіону всього складає 605 членів, з яких 473 члени є жінками та 132 – чоловіками.

В 30 ДВК на території Біловодської ОТГ було включено 471 члена комісії, з яких 359 членів або 76% від загальної кількості членів ДВК є жінками та 132 члени або 24% від загальної кількості – є чоловіками. З найбільшої кількості членів ДВК від кандидатів на посаду голови Біловодської ОТГ – 292 особи, 216 членів комісії є жінками та 76 – чоловіками, в той час як з 42 членів ДВК від партійних кандидатів на голову Біловодської ОТГ 37 членів-жінок та 5 членів-чоловіків. Серед 105 членів ДВК від політичних партій, 81 член є жінками та 24 члени комісії чоловічої статі: з них від «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» 22 жінка і 8 чоловіків, від «Опозиційного блоку» 22 жінки і 7 чоловіків, від Радикальної партії Олега Ляшка 22 жінки і 3 чоловіки та від ВО «Батьківщина» 15 жінок і 6 чоловіків. З 32 членів ДВК за квотою кандидатів в депутати Біловодської ОТГ 25 членів складають жінки і 7 – чоловіки.

 

 

В 5 ДВК Красноріченської ОТГ було затверджено 69 членів комісії, з яких 60 або 87% – жінки та 9 або 13% – чоловіки. З 26 членів від політичних партій 23 члени є жінками та 3 члени – чоловіками. З 10 членів від Радикальної партії Олега Ляшка 8 членів-жінок та 2 члени-чоловіки, серед 8 членів від «Опозиційного блоку» 7 жінок і 1 чоловік та партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» і ВО «Батьківщина» мають лише 4 члени-жінки і жодного члена чоловіка в складі ДВК. За квотою кандидати в депутати Красноріченської ОТГ з 21 члена ДВК абсолютну більшість складають жінки – 20 членів та лише 1 член чоловічої статі. Також більшість серед членів ДВК за поданням голови Кремінської РВК складають жінки – 10 членів та 2 членів-чоловіків. Серед 10 членів ДВК від кандидатів на посаду голови Красноріченської ОТГ 7 членів є жінками та 3 члени чоловіками.

 

 

 

В Нижньодуванській ОТГ, де створено 3 ДВК, з 43 членів 34 або 79%– жінки та 9 або 21% – чоловіки. З них 28 членів від кандидатів в депутати від політичних партій, де 23 члени жіночої статі та 5 чоловічої. Від кандидатів в депутати партії «Наш Край» 7 жінок і 2 чоловіки члени ДВК. 6 жінок в складі ДВК від кандидатів Аграрної Партії, 5 жінок членів комісії від кандидатів в депутати ВО «Батьківщина», 4 жінки від кандидатів партії «УКРОП» та по одному чоловіку від даних трьох політичних сил. Крім того від кандидата партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» лише 1 жінка в складі ДВК. Крім того по 6 членів в ДВК мають політичні партії і кандидати на посаду голови Нижньодуванської ОТГ. По 2 жінки і одному чоловіку в ДВК є у місцевих організацій партій «Блок Петра Порошенка «Солідарність» і ВО «Батьківщина», 3 жінки у кандидатів-самовисуванців та одна жінка і два чоловіка члени ДВК затверджено від кандидата від партії «Наш Край». Також за поданням голови Сватівської РВК закріплено в ДВК 3 жінки і ні одного чоловіка.

 

 

В 2 ДВК Привільської ОТГ з 22 членів комісії абсолютну більшість склали жінки – 20 або 91% осіб та 2 або 9% чоловіки. Найбільше членів ДВК мають кандидати в депутати – 11 членів комісії, з яких 5 від кандидатів само висуванців та 6 від партійних кандидатів. Кандидати від партій «Блок Петра Порошенко «Солідарність» мають 2 членів ДВК, від ВО «Батьківщина» – члени ДВК та «УКРОПу» – 1 члена ДВК, всі жіночої статі та жодного чоловіка, в той час як від кандидатів-самовисуванців 4 члени-жінки та 1 чоловік. Також лише жінок-членів ДВК має кандидат від політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» – 2 особи та політичні партії ВО «Батьківщина» – 2 особи і «Блок Петра Порошенка «Солідарність» – 3 члени ДВК. За поданням голови Троїцької РВК було затверджено 3 представників ДВК жіночої статі і 1 чоловіка.

 

 

Відзначимо, що в Громадянській мережі ОПОРА працює «гаряча лінія», на яку можна звертатися в разі виникнення проблем чи потреби консультацій щодо виборів – (044) 591-44-44 (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).

 

 

Максим Данильченко, довготерміновий спостерігач за виборами у Луганській області

тел.: 0990649654

email: opora-lug@ukr.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *