Правова допомога в Новопсковській об’єднаній територіальній громаді

27 жовтня 2017 року в рамках Проекту ПРООН «Сприяння захисту прав і свобод громадян у Новопсковському районі» члени ГО «Моя Новопсковщина» разом із спеціалістами Новопсковського бюро правової допомоги Старобільського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги побували на робочій зустрічі в Новопсковській селищній раді, де проводили навчання працівники ради, представники освітнього напрямку об’єднаної громади. Спеціалісти Новопсковського бюро правової допомоги та члени громадської організації розповіли про мету діяльності системи правової допомоги, можливості організації, результати роботи.

Керівникам дитячих садочків нашої громади надавались інформаційні буклети щодо вторинної безоплатної правової допомоги для подальшого ознайомлення працівників дитсадочків та батьків.

Під час навчань розглядалось питання робочої схеми організації та становлення освітньої галузі, формування нових юридичних закладів – шкіл громади. Незважаючи на перешкоди з боку керівництва району, школи, розміщені на території Новопсковської громади, будуть належати їй, новий закон про освіту вступив у силу, і тепер об’єднані територіальні громади на своїй території відповідають за державну політику у сфері освіти!

Під час реформування головне – зберегти кадровий потенціал. Члени ГО «Моя Новопсковщина» підтримали рішення, щоб при передачі шкіл, майна, колективів важливо уважно підійти до кожного працівника, сприяти його працевлаштуванню. Звернули увагу на передачу архівів, які забезпечують право на пенсію та інші заохочення.

Розглядалось питання про підвезення учнів до шкіл, у тому числі по смт. Новопскову. Тепер, відповідно до закону, об’єднані громади «забезпечують та фінансують підвезення учнів і педагогічних працівників до закладів початкової та базової середньої освіти і в зворотному напрямку (у разі потреби – транспортними засобами, пристосованими для перевезення осіб, які пересуваються на кріслах колісних)».

Отже, сприяємо змінам, вивчаємо законодавство, звертаємось за правовою допомогою до спеціалістів або до громадських об’єднань, які надають підтримку та допомогу членам громади. Це повинен бути єдиний механізм – громадянин, громада, і усі служби на її території повинні слугувати та задовольняти потреби людей.

Передбачається, що у кожному комунальному закладі буде утворюватись наглядова (піклувальна) рада, яка і забезпечуватиме нагляд, допомогу, координацію роботи. Головне – не бути байдужим.

Проект, направлений на розвиток системи правової допомоги в районі та Новопсковській ОТГ, триває.

Ми раді допомогти кожній людині, яка проживає у нашому районі, Новопсковській громаді, та яка не може самостійно вирішити питання правового характеру, не має коштів на витрати по судовій справі!

Нагадуємо,  адреса Старобільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (ЦБВПД): м. Старобільськ, вул. Трудова 12 а., тел.(06461) 2-46-46, (МТС)0992961821, (Київстар) 0982803739.

Адреса Новопсковського Бюро правової допомоги Старобільського ЦБВПД : смт. Новопсков. вул.Українська,114.  Часи роботи понеділок – п’ятниця з 08:00 до 17:00.

Приймальня громадської організації «Моя Новопсковщина» для забезпечення доступу та сприяння правовій допомозі працює з 09:00 до 16:00 щодня, крім неділі.

Телефон гарячої лінії системи безоплатної правової допомоги: 0800213103

 

 

ГО «Моя Новопсковщина»

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *