Прозріння

Це Володимир Шавлай,- заступник голови Краснодонської районної державної адміністрації. Донедавна полум’яний адепт «русского мира», «новороссии» і всієї іншої чортівні, що прийшла на нашу землю в 2014 році і не покидає її по цей час.

Можливо хто-небудь запитає, що особливого у цій людині? Таких, як він, багато і на території, підконтрольній українській владі, ще більше їх у так званих «ЛНР» і «ДНР». Але він -особливий. І особливість його полягає в тому, що він прозрів і не просто прозрів, а набрався сміливості заговорити про це вголос, публічно висловивши свою позицію.

Напередодні святкування «Дня Народного Единства», свято яке придумали кремлівські політтехнологи і яке мало обгрунтувати єдність всі народів імперії в одному щасливому домі, Володимир Шавлай набрався сміливості і оприлюднив  відкритий лист до жителів «ЛНР». В ньому цей сміливий чоловік визнав хибність своїх минулих рішень, всю трагедію, яка сталася з регіоном і з Україною загалом в результаті дій окупантів, заявив про фактичне вмирання територій, які контролюються так званим «ЛНР», тощо.

Поряд з цим В.Шавлай звернув увагу аудиторії на необхідності повернення в лоно України всіх захоплених територій, а також закликав вибачитися перед всіма, хто втратив на війні своїх близьких  і рідних, розпочати діалог, який допоможе відновити єдність держави, що стояла на самобутності окремих регіонів.

Така заява чільного посадовця спровокувала хвилю невдоволення як серед звичайних жителів, так і керівництва невизнаної «республіки». Розпочалися погрози, шантаж зі сторони силових структур. Найгірше, як зазначає Володимир, це конфлікт і, напевно, повний розрив стосунків із сином Богданом, який, нажаль, свято вірить в ідеали «ЛНР».

Зараз колишній заступник голови Краснодонської адміністрації перебуває під шаленим тиском, однак не має наміру виїжджати з міста чи переховуватись у будь-який інший спосіб. Ця смілива людина заявила свою позицію, усвідомила всі помилки та наслідки, до яких вони призвели і ще можуть призвести. Це перший дуже сильний дзвіночок для влади так званої «Новоросії», це заява не останньої людини в суспільстві, за ним підуть наступні, і саме вони стануть опорою відновлення України на тимчасово окупованих територіях.

Ми бажаємо наснаги та хоробрості Володимиру Шавлаю у боротьбі за свої принципи, а також знайти достойних і вірних прихильників, спільно з якими боротися за українську Україну на окупованому Донбасі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *