Програма розвитку ООН разом з нами в Новопскові

Програма розвитку ООН разом з нами в Новопскові

В 2015-му році світове співтовариство відзначило 70-річчя Організації Об’єднаних Націй (ООН). Україна була однією з перших серед 51 держави, що підписали Статут Організації Об’єднаних Націй, і від того часу країна неухильно дотримується цілей і принципів Статуту, роблячи значний внесок в підтриманні міжнародного миру та безпеки, роззброєнні, економічний і соціальний розвиток, захист прав людини, а також зміцнення міжнародного права.

Сьогодні Україна стоїть перед найсерйознішими від часу отримання незалежності в 1991 році проблемами. Втрата контролю над частинами території та збройний конфлікт на Східній Україні призвели до загибелі тисяч людей, вимушеного переселення майже двох мільйонів осіб, руйнування інфраструктури та втрати істотної частини промислового виробництва. Поєднання тривалого конфлікту та складної економічної ситуації продовжують завдавати болю  народові України, жителям нашої області.

Організація Об’єднаних Націй відгукнулася на заклик України. Спираючись на збільшення допомоги та розширення своєї присутності в країні, Організація Об’єднаних Націй висловлює готовність і надалі підтримувати зусилля, яких Україна докладає за трьома основними пріоритетними напрямками: гуманітарна допомога, зокрема постраждалим від конфліктів регіонам і внутрішньо переміщеним особам; відновлення, стабілізація та миробудівництво; довгострокові загальнонаціональні реформи та розвиток, серед іншого – забезпечення верховенства права, зміцнення соціальної стабільності та демократичного управління.

Програма розвитку ООН (ПРООН) працює в п’яти областях України: Луганській, Донецькій, Харківській, Дніпропетровській , Запоріжській.

Велика робота та допомога надається і жителям нашої Новопсковської громади від ПРООН. Лише перелічимо ті напрямки та  назви вже наданої допомоги, які говорять самі за себе:

  • місцеве самоврядування та реформа децентралізації;
  • громадська безпека – соціальна згуртованість;
  • економічний розвиток , відновлення інфраструктури;
  • відновлення управління та сприяння примиренню в постраждалих від кризи громадах України;
  • місцевий розвиток, орієнтований на громаду;
  • гендерна рівність;
  • енергоефективність;
  • доступ до правосуддя.

Завдяки цій Програмі розвитку ООН працівники Новопсковської селищної ради, активні громадяни, депутати, члени громадських організацій ОТГ проходять навчання та отримують знання по новому законодавству щодо реформи децентралізації, здійснюються навчальні візити наших спеціалістів та членів громадських об’єднань  до інших громад країни. З жіночою частиною громади працюють представниці організації «Жінки ООН», які проводили навчання також щодо гендерної рівності .

Представники ПРООН взаємодіють  з нами, щоб ми отримали нові знання, навички, вміння вести діалог та визначати соціальні проблеми жителів громади користуючись гендерним принципом – оцінювати окремо потребу у соціальних та інших послугах чоловіків, жінок, дітей, молоді та визначати витрати бюджету з урахуванням потреб кожної категорії громадян. Завдяки організації «Жінки ООН» при селищній раді утворено Координаційну раду з гендерних питань.

Окрема допомога надається у вигляді грантових коштів  для внутрішньо-переміщених осіб та соціально – вразливих місцевих мешканців для відновлення та започаткування власної справи

ГО «Моя Новопсковщина» є партнером Програми ООН в Україні. У співпраці та за підтримки даної програми проводились ремонтні роботи та утеплення (енергоефективні захоли) дитячого садочка «Дзвіночок» (600 тис.грн.), зараз здійснюються ремонтні роботи для облаштування Центру адміністративних послуг Новопсковської ОТГ в приміщенні селищного будинку культури, фінансування та контроль за ходом ремонтних робіт здійснюється саме громадською організацією (вартість проекту 1,8 млн.грн). В рамках проекту, окрім ремонтних робіт,   ГО «Моя Новопсковщина» буде проводити  закупівлю сучасних комп’ютерів, оргтехніки, офісних меблів, які передаватимуться на баланс селищної ради для постійного користування.

Важливим напрямком діяльності ПРООН є захист прав і свобод громадян. ГО «Моя Новопсковщина» в рамках  проекту «Сприяння захисту прав і свобод громадян в Новопсковському районі» при фінансовій підтримці Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) разом з Новопсковським бюро правової допомоги забезпечує надання безоплатної правової допомоги місцевим мешканцям, внутрішньо переміщеним особам, для чого утворено Громадську приймальню , яка працює щодня. Основне завдання цього проекту – донести до громадян району інформацію про новий постійно діючий орган в громаді – Бюро правової допомоги, де можна отримати безкоштовну консультацію, допомогу в судових справах.

Вже скоро буде реалізовуватись і жіночий проект, направлений на діалог та соціальну підтримку найбільш вразливих категорій громади – сімей з дітьми-інвалідами.  У цьому проекті відзначається, що жінка несе велике навантаження у такій сім’ї і їй потрібна допомога, підтримка, спілкування.

В рамках Програми розвитку ООН також через ГО «Осинівська» встановлюється сучасне вуличне освітлення в селі Осинове, ведеться психологічна робота з дітьми та молоддю, яку здійснює громадська  організація «Центр підтримки громади».

І є ще багато напрямків, які можливо будуть реалізовуватись на територіях нашої та нових громад – це  і пожежна безпека, співпраця з поліцією, захист довкілля, антикорупційні проекти.

Знову хочеться звернутись до жителів інших сіл – приєднуйтесь до Новопсковської ОТГ, об’єднуйтесь в нові громади, – і Ви теж будете отримувати допомогу і підтримку програми розвитку Організації об’єднаних націй  – ПРООН. Хочете змін – приймайте участь у їх здійсненні!

До роботи задля згуртованості та розвитку громади запрошуємо залучитись інші громадські об’єднання, адже  є проекти освітнього, культурного, соціального напрямку.

Ми дякуємо представникам ПРООН у Сєверодонецьку, представницям «Жінки ООН» іншим донорам , які допомагають у важкий час, вселяють віру у наші можливості, сприяють згуртованості людей, що є запорукою громадської безпеки, адже разом ми – сила!

Кому цікава інформація щодо діяльності Програми розвитку ООН в нашому районі, завітайте до приймальні ГО «Моя Новопсковщина», яка працює щодня, крім неділі, з 09:00 до 16:00. Тут ви також можете отримати доступ до правової допомоги.

 

 

 

Є. Потоцький, голова ГО  « Моя Новопсковщина»

 

 

 

Новий проект ЄС/ПРООН “Створення Центру надання адміністративних послуг Новопсковської селищної ради Новопсковської ОТГ”. 2017 рік

 

Завершений проект “ЄС/ПРООН Місцевий розвиток, орієнтований на громаду. Енергозберігаючі заходи в ДНЗ “Дзвіночок”. 2016 рік

 

Проект ЄС/ПРООН “Громадська безпека та соціальна згуртованість”. 2017 рік

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *