Хто в домі хазяїн?

Хто в домі хазяїн?

 

23 листопада п.р. відбулась чергова сесія Новопсковської районної ради. Подія нібито звичайна і більшості населення району малоцікава, окрім тих, хто має той чи інший інтерес до результатів її проведення: виділення землі, надання дозволів, внесення змін і пропозицій до попередніх рішень, тощо.

Поряд з цим дана сесія була не зовсім буденною для декількох депутатів райради. Окремі з них реально відчули, хто хазяїн в районі і хто закон. Мова йде про трьох депутатів райради Вадима Соловйова, Тетяну Соловйову та Людмилу Латишеву.

Якщо не вдаватися в деталі обставин життя районної ради, про які ми вже декілька разів писали, можна з впевненістю сказати, що голові цього органу місцевого самоврядування Борису Лебедєву глибоко байдуже, які наслідки буде мати його діяльність в майбутньому і хто стане жертвами його власних інтересів. Так, саме голова райради, ігноруючи всі рішення судів, в тому числі й апеляційних, категорично відмовляється поновити на посаді свого заступника Т. Соловйову, котра принципово бореться й доказує свою правоту. А між іншим, дії самого Б. Лебедєва в даному питанні призвели до розтрати бюджетних коштів, які мали йти на заробітну плату працівникам райради.

До речі, саме зараз Б. Лебедєв намагається незаконно змусити районну державну адміністрацію виділити кошти на збільшення зарплат працівникам райради, які, нібито не мають можливості виписати собі додаткові премії. Ситуація доходить до маразму. Шантаж і погрози – це той інструментарій, яким голова райради намагається досягти свого. Він  попереджає голову Новопсковської РДА Сергія Бєліка, що у випадку неприйняття такого рішення він ініціюватиме розірвання договору про оренду райадміністрацією приміщень у райради.

Повертаючись до результатів минулої сесії, то за ініціативи Б. Лебедєва ініційовано цілком незаконну процедуру позбавлення депутатських повноважень Людмили Латишевої. Незважаючи на роз’яснення та існуючі нормативно-правові акти, голова райради повідомив депутатів про те, що голова фракції партії «Блок Петра Порошенка» вже не депутат. Причина до банального проста. Цей депутат заважав пропускати через одну з комісій та приймати вигідні для Б. Лебедєва рішення, що з радістю робили інші її  члени, котрі представляють «Опозиційний блок».

І, звичайно, третій позитивний момент для нашого головного героя. Операція під назвою «Порятунок безхатька». Як ми згадували раніше в наших матеріалах, бідний депутат В. Соловйов, не маючи власного кутка, вимушений тіснитися в приміщенні гуртожитку, що перебуває в комунальній власності районної ради.

Але сталася оказія. Виявляється, бідний депутат не такий вже й бідний. І машину придбав, і особнячок на околицях Новопскова будується, і загалом, як то кажуть, «життя вдалося». Ну так, що ж через таку дрібницю виселяти «бойового побратима» на вулицю? Звичайно, ні.

Кровно запевнивши свого товариша, що в образу його не дасть, Б. Лебедєв, використовуючи свій “авторитет”, змусив підконтрольних депутатів колегіально підтвердити рішення про законність володіння В. Соловйовим квадратних метрів в гуртожитку.

Нам вдалося отримати реакцію на таку ситуацію у окремих лікарів Новопсковської лікарні. Всі вони, звичайно, на умовах анонімності, заявляють про своє негативне ставлення до ситуації, що склалася. Б. Лебедєва та його соратника асоціюють із банальними злодіями, котрі захопили район та знущаються над ним і його жителями так, як їм хочеться, незважаючи не тільки на вимоги закону, але й на банальні моральні норми.

В середовищі медиків зріє невдоволення. Людей можна зрозуміти і підтримати. Чим завершиться ситуація,- ми не знаємо і не беремось прогнозувати. Однак, хочемо дати пораду місцевим правоохоронцям, які «активно» боряться з порушенням закону в районі.

Незаконні колегіальні рішення, незважаючи на свою колегіальність, все ж залишаються незаконними. І зазвичай їх хтось ініціює й контролює. Радимо вам, якщо ви дійсно хочете розслідувати порушення закону, провести персональну роботу з депутатами. Благо тепер є можливість поіменно знати, хто як голосував, і за яке питання. Повірте, всі дороги приведуть Вас в кабінет голови райради.

В свою чергу контроль за діяльністю правоохоронців необхідно здійснювати громадськості, представникам політичних сил в районі, активна позиція яких зробить свою справу.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *