Правова допомога для жителів села Новорозсош

Як вже повідомлялось, ГО «Моя Новопсковщина» за підтримки Програми розвитку Організації об’єднаних націй  (ПРООН) разом із спеціалістами Новопсковського бюро правової допомоги Старобільського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги, з якими підписано угоду про співпрацю, здійснює проект «Сприяння захисту прав і свобод громадян в Новопсковському районі», направлений на забезпечення доступу до надання правової допомоги вразливих категорій населення, учасникам АТО, ветеранам, внутрішньо переміщеним особам, забезпечення допомоги та підтримки у судових розглядах справи, отримання інформації жителями району про наявність нової структури у громаді, де можна поспілкуватись,  отримати пораду та допомогу юриста.

Проект здійснюється під гаслом «Соціальна єдність та згуртованість – громадська безпека!»

30.11.2017 року ГО «Моя Новопсковщина» разом із працівником Новопсковського бюро правової допомоги Сергієм  Бутковим побували та провели прийом громадян в с. Новорозсош в приміщенні сільського будинку культури.

Жителів села цікавили порядок нарахування пенсій, субсидії, реформа освіти та медицини, утворення громадських об’єднань, отримання грантів для розвитку культурно-освітніх закладів, гарантії в оплаті праці.

Мешканцям села розповіли про можливості центрів безоплатної правової допомоги, їх місцезнаходження, режим роботи, надавались буклети з правових питань. Одна пенсіонерка звернулась з  проблемою  у документах через помилку у прізвищі, що потребує судового розгляду та рішення.

Громадянам роз’яснено, що першу(первинну) правову допомогу можна отримати в державній установі, звернувшись із письмовою заявою до її керівника відповідно до Закону України «Про звернення громадян», щоб надали письмову вичерпну відповідь , якщо усна не задовільнила.

Слід відмітити, що люди с. Новорозсош досить впевнені у сьогоденні та з радістю відмічають зміни, які відбулися в селі останнім часом. Утеплено школу, функціонує дитячий садочок на 50 місць з повним робочим днем, утеплено будинок культури, сільську раду, відремонтовано з місцевого матеріалу дві дороги, встановлено два дитячих майданчики, проведено косметичний ремонт СБК, бібліотеки, які опалюються, що дало можливість працювати гурткам, проводити у бібліотеці скайп-зустрічі із спеціалістами державних установ району для отримання консультацій, працює Університет третього віку для пенсіонерів. Дякують жителі і місцевим спонсорам – ТОВ «Промінь» та ТОВ «Агропродсервіс», які орендують паї та чесно розраховуються із пайщиками.

Цікаво, що в селі Новорозсош працюють жителі із сусідньої Донцівки, бо тут кращі умови праці для працівників культури. Село Донцівка більше за розміром від села Новорозсош, має більше землі, однак там не опалюється сільський клуб, бібліотека, дитсадок працює півдня, школа на дев’ять класів – тому можливості жителів та дітей села обмежені, проблеми з підвозом донцівських дітей є як до школи в с.Донцівка, так і до школи в с.Новорозсош.

Виникає питання: а чому раніше не ремонтувались і не утеплювались бюджетні установи села? Звідкіль з’явились кошти? Чому в с.Донцівка, де більше земельних ресурсів та людей, а значить і більше коштів в бюджеті, нічого не ремонтується і не опалюється? Хто порушував та порушує права людей на отримання елементарних соціальних, культурних та інших послуг? Чому окремі села не розвиваються?

Одні закони в державі, та їх виконання, як бачимо, залежить від місцевої влади, активності жителів!

 

Нагадуємо, що доступ до правової допомоги можна отримати і через ГО «Моя Новопсковщина».

Приймальня громадської організації «Моя Новопсковщина» для забезпечення доступу та сприяння правовій допомозі працює за адресою смт. Новопсков пров. Історичний, 2 ( біля райдержадміністрації) з 09:00 до 16:00 щодня, крім неділі.

Адреса Старобільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (ЦБВПД): м. Старобільськ, вул. Трудова, 12А, тел. (06461) 2-46-46, (МТС) 099 296-18-21, (Київстар) 098-280-37-39.

Адреса Новопсковського бюро правової допомоги  Старобільського ЦБВПД: смт. Новопсков, вул. Українська, 114 (приміщення юстиції). Часи роботи: понеділок-п’ятниця з 08:00 до 17:00.

Телефон гарячої лінії системи безоплатної правової допомоги в Україні: 0-800-213-103

 

ГО «Моя Новопсковщина»

 

 

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *