Новопсковська ОТГ – без насильства. Створюємо новий світ

29.11.2017 року ГО «Моя Новопсковщина» разом із працівниками відділу соціальних послуг Новопсковської ОТГ, членами Координаційної ради з гендерних питань ради взяли участь у регіональному форумі «Відповідальність починається з нас», який відбувся в  м. Сєвєродонецьку за підтримки Фонду ООН в галузі народонаселення. Захід проводиться напередодні Всеукраїнського тижня права та Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

Його основна теза: створювати світ, де кожна вагітність є бажаною, кожні пологи – безпечними, кожна молода людина може реалізувати свій потенціал».

Керівництвом Луганської обласної військово-цивільної адміністрації було наголошено про повноваження новостворених громад у сферах попередження насильства та жорстокого поводження щодо дітей, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків.

В час військових дій, реформ є люди, які страждають від насилля внаслідок бойових дій, перебування у полоні, втрати нормального звичного життя, невміння пристосуватись до нових вимог сьогодення. А насилля породжує нову хвилю насилля!

Якщо людина постраждала від насилля, жорстокої поведінки, зазнала агресії, приниження, їй важко в суспільстві, важко реалізуватись. Таких людей не повинно бути в громаді. Наше завдання – зробити все, щоб кожен житель громади був впевненим в собі, у майбутньому. Потрібно, щоб діти виховувались у любові, молодь могла навчатись за обраним напрямком, потрібна допомога під час тимчасової відсутності роботи, підтримка під час хвороби, у час коли життя йде на спад. Влада якраз і утворена, щоб вирішувати проблемні життя суспільства!

Найбільше від насилля і, особливо сімейного, страждають жінки та діти. Є й такий вид насильства, як сексуальне насильство, работоргівля. В Луганській області відкрито гарячу лінію з питань попередження насильства та дискримінації за ознакою статі: 066-915-72-00.

Представники Новопсковської селищної ради взяли до уваги вимоги утворювати притулки для тимчасового розміщення жінок та дітей, самотніх пенсіонерів та інших осіб.

Є потреба і в забезпеченні цікавого та змістовного дозвілля дітей, молоді, людей поважного віку.

Зараз спеціалісти новоствореного відділу надання соціальних послуг створюють базу даних вразливих категорій населення громади, визначення їх потреб. На черзі розробка програм для підтримки сімей з дітьми, проведення інформаційної кампанії щодо профілактики захворювань чоловіків та жінок, програм соціального та культурного напрямку.

Є велика потреба в наданні психологічних послуг, допомоги сім’ям з наявністю осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Громадська безпека, соціальна згуртованість, рівні можливості, красиве та чисте село і селище, розвинена інфраструктура, відкрита, підзвітна й професійна влада – такі напрямки змін у громаді! Хіба ми цього не варті, хіба ми не зможемо це втілити у життя? Приєднуйтесь до нас!

 

ГО «Моя Новопсковщина»

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *