ГО “Моя Новопсковщина” розпочала реалізацію проекту з громадського моніторингу господарської діяльності Новопсковського РТМО

Як ми вже раніше повідомляли, ГО «Моя Новопсковщина» розпочала реалізацію проекту «Сприяння дієвому громадському контролю за діяльністю Новопсковського РТМО» при  підтримці міжнародного фонду «Відродження». Ідея проекту полягає в тому, щоб зробити максимально прозорою та відкритою господарську діяльність лікарні, розподіл гуманітарної та благодійної допомоги.

Поки організація чекає на офіційні відповіді та готує наступні запити стосовно питань, які нас цікавлять, ми пройшлись по лікарні і зробили для себе деякі висновки.

Є інформаційні дошки, які до речі були оновлені, а деякі й зроблені ще рік тому після аналогічного проекту. Частина інформації на сьогодні є неактуальною та застарілою. Про це свідчить інформаційний стенд біля реєстратури, на якому висить оголошення щодо нашого проекту від акції «Папа для України», який закінчився майже рік тому. Є загальна інформація про залишки лікарських засобів на інтернет-сторінці лікарні, але у відділеннях ми не побачили інформації про наявність медичних препаратів, та хто має право їх отримати. Офіційний сайт  Новопсковського РТМО http://rtmo.novopskovska.rayrada.org.ua заповнено не в повному обсязі, як цього вимагає Закон України «Про доступ до публічної інформації», відсутня важлива інформація щодо кошторису лікарні, звітів про використанні кошти комунального закладу, та інше. Це є технічними моментами, які, ми впевненні, що лікарня усуне, головний лікар Новопсковського РТМО нас в цьому запевнив на нашій останній зустрічі.

Більш, м’яко кажучи, здивувало інше. Нижче фото четвертого поверху лікарні, де проводять прийом стоматологи та рентген-кабінет. Мешканці Новопсковського району добре знають, що в нас немає безкоштовного лікування зубів, кошти, які платять мешканці району в лікарні, стоматологи мотивують дорогими медичними засобами, необхідними для лікування. Поки в нас немає на руках штатного розпису та кількості підприємців, які здійснюють діяльність на території лікарні, ми не будемо писати за когось окремого. Але ці люди вже десять років ходять до своєї роботи повз обідрані стіни, дивляться на старі та побиті стільці, нехай їм плювати на людей, котрі приходять до них лікувати зуби та чекають черги в таких умовах, але самим не гидко? Ви ж заробляєте кошти, і ми це знаємо, так що – немає на краску та на стільці? Ми повинні вам шукати кошти, платимо за лікування, ще і ремонтувати приміщення, в якому ви працюєте?

 

 

Ще один просто фантастичний випадок в Новопсковському РТМО – це рентген-кабінет на четвертому поверсі. Приходить хворий з поломаною ногою чи ребрами, пихтить, йде на четвертий поверх, а йому там кажуть: «Так, ми зробимо Вам рентген, але Ви повинні спуститися на перший або другий поверх, щоб купити плівку, й відразу повертайтесь до нас». Як ви вважаєте – у такої лікарні є майбутнє? Виділено майже чотири мільйони на новий рентген-апарат, почався ремонт рентген-кабінету, невже цей абсурд продовжиться? І хворі будуть плигати по поверхам лікарні, проклинаючи державу, керівництво в Києві, громадську організацію, яка влізла зі своїм проектом, всіх, кого завгодно, але не керівництво лікарні та району, які й несуть відповідальність за діяльність нашої лікарні.

 

 

 

З повагою, ГО «Моя Новопсковщина»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *