Припинення повноважень депутата, або фейки районної ради

На останніх виборах до місцевих рад в жовтні 2015 року до Новопсковської районної ради, яка є представницьким органом місцевого самоврядування – виборний орган (рада), який складається з депутатів і відповідно до закону «Про місцеве самоврядування в Україні» наділяється правом представляти інтереси територіальної громади і приймати від її імені рішення в межах повноважень,  визначених Конституцією України, законом «Про місцеве самоврядування в Україні», іншими делегованими повноваженнями обрано 34 депутата від 4 партій: “БПП-Солідарність” – 7 депутатів, “Батьківщина” – 4 депутата, “Наш край” – 7 депутатів, “Опоблок” – 17 депутатів.

Тут доречно виділити і запам’ятати такі слова: рада  наділяється правом представляти інтереси територіальної громади і приймати від її імені рішення, а територіальна громада –  це жителі, об’єднані постійним проживанням в межах адміністративно-територіальної одиниці. Отже, депутати ради приймають рішення від імені кожного жителя громади Новопсковщини в їх інтересах!

Місцеве самоврядування в Україні здійснюється на принципах народовладдя, законності, гласності, колегіальності, поєднання місцевих і державних інтересів, виборності, правової, організаційної та матеріально-фінансової самостійності, підзвітності та відповідальності перед територіальними громадами їх органів та посадових осіб.

Депутати місцевих рад керуються в своїй діяльності законом «Про статус депутатів місцевих рад», стаття третя якого визначає, що  депутат місцевої ради – повноважний та рівноправний член відповідної ради. Отже, всі депутати мають рівні права, це теж треба пам’ятати.

Статтею 30 закону визначено що ніхто не має права обмежити  повноваження депутата місцевої ради, інакше, як у випадках, передбачених Конституцією та законами України.

Що ж відбувається в нашій районній раді серед рівноправних депутатів ради? Які вони приймають рішення від нашого імені та для задоволення наших інтересів? Чи не порушують вони права інших депутатів від нашого імені в наших інтересах?

Вже другий місяць районна рада, очолювана представниками опоблоку та підконтрольна їй газета «Перемога», яка розповсюджується по району за кошти жителів району та друкує матеріали, в тому числі за кошти наших  податків, розповсюджує інформацію, що депутат від партії БПП «Солідарність», керівник депутатської  фракції цієї партії, секретар постійної комісії з питань бюджету та фінансів Латишева Людмила не є депутатом районної ради, і її вже не запрошують на засідання комісії, на сесії, навіть інформацію про неї на офіційному веб-сайті районної ради прибрали! Так що, тепер у нас 33 депутата? На наступній сесії, яка відбудеться 12 грудня , планується виключити її з Президії ради, переобрати секретаря комісії замість неї іншу особу.

А хто дав право депутатам перешкоджати діяльності іншого депутата?

А вирішили депутати опоблоку від нашого імені прибрати людину, яка задає багато запитань при розгляді проекту  бюджету, плануванні витрачання коштів  на засіданні депутатської комісії, пропонує зробити процес роботи комісій та сесій відкритими, забезпечити їх трансляцію, попереднє обговорення проектів рішень з громадянами, як передбачено законодавством.

Та ніяк не можуть депутати опоблоку придумати спосіб, як же усунути непотрібного їм депутата, щоб жити спокійно, розподіляти тихо й у вузькому колі кошти районного бюджету. А достроково припинити повноваження депутата не так просто, для його відбору на місцевих виборах були затрачені величезні кошти!

Сама Латишева Л. повноваження не складала, виборці її не відкликали, громадянство України вона не втратила, за кордон на постійне місце проживання не виїхала, є дієздатним та активним депутатом, не є депутатом іншої ради, не засуджена, працює в іншому органі як посадова особа і отримує лише одну заробітну плату. Рішення сесії від нашого імені про дострокове припинення нею повноважень радою не приймалось, бо відсутні підстави, отже ніяких причин позбавляти її права бути депутатом немає. Чомусь депутати-опоблоківці не переймаються, що інший депутат від Батьківщини Старцев М.С. так само, як і Латишева Л., є депутатом районної ради і заступником селищного голови!

Рішення постійної комісії з питань регламенту про повідомлення  депутата Латишевої Л. про щось не має ніяких юридичних наслідків, бо депутатська комісія є лише консультативно-дорадчим органом, не є юридичною особою.

Та й рішення цієї комісії звучить абсурдно: «Постійною комісією районної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та місцевого самоврядування було вирішено повідомити Латишеву Л.А. про дострокове припинення нею повноважень депутата Новопсковської районної ради сьомого скликання відповідно до п.4 ч.1 ст.5 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» без прийняття рішення Новопсковської районної ради у зв’язку з поєднанням нею посади заступника селищного голови з питань діяльності виконавчого органу Новопсковської селищної ради з мандатом депутата Новопсковської районної ради сьомого скликання». Отак! Відсутнє в цьому формулюванні посилання на Конституцію України, «без прийняття рішення радою», якийсь «мандат» депутата – такого формулювання причин немає ні в якому законі!

Розповсюдження інформації про позбавлення її депутатських повноважень як депутата Новопсковської районної ради є посяганням на її честь і гідність, перешкоджання її діяльності в інтересах виборців району. А це тягне за собою відповідальність відповідно до законодавства. Це фейк районної ради, рознесення чуток і пліток.

Розповсюдивши плітки про дострокове припинення повноважень депутата Латишевої Л., сама рада поставила себе в незручне становище. Попередню сесію оголосили позачерговою, щоб її швиденько провести, коли Латишева Л. була у відрядженні, та щось не склалось, і позачергову сесію довелось перенести на інший день, і чекали, щоб знову Латишевої Л. не було в районі. І сесія відбулась невідомо яка – чи  чергова, чи позачергова. Про дату і час  її проведення не говорилось депутатам до останнього дня. І це усе від нашого імені і за наші кошти!

Будемо стежити за діями керманичів-опоблоківців при визначенні дати сесії далі, бо чергову сесію  теж, мабуть, будуть переносити, щоб Латишева Л. на неї не потрапила, або приходити на сесію треба буде разом із поліцією, щоб ніхто не посмів перешкоджати її законній діяльності депутата. Як говорять, гра на грані фола!

Цікаво, що на запланованій сесії будуть доповідати керівник поліції та прокурор про боротьбу із злочинністю в районі, про забезпечення прав і свобод громадян. А про зміну складу комісії у зв’язку із незаконним видаленням із складу депутатів районної ради Латишевої Л. буде зачитувати текст рішення від нашого імені колишній прокурор. Цікава буде сесія!

А тепер перечитайте ще раз першу частину цієї статті. Отак тупо і відкрито порушуються закони на фоні звітів представників правоохоронних органів, що законодавство виконується, порушень прав і свобод громадян в районі немає!

С.І. Хомутянська

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *