ГО «Моя Новопсковщина» провела зустріч з колективом терапевтичного відділення Новопсковського РТМО

 

 

ГО «Моя Новопсковщина»  в рамках проекту «Сприяння дієвому громадському контролю за діяльністю Новопсковського РТМО», який реалізовується за підтримки  міжнародного фонду «Відродження», провела зустріч з колективом терапевтичного відділення Новопсковського РТМО.

Метою зустрічі було виявлення існуючих проблем в забезпеченні відділення: потреби медичного персоналу у матеріальному забезпеченні, технічний стан відділення та палат, розподіл гуманітарної благодійної допомоги, ліків, придбаних за бюджетний кошт.

Що ми почули та побачили на власні очі? Стан відділення знаходиться майже в незадовільному стані, тільки зусиллями колективу відділення вдається утримувати цей баланс між незадовільним та задовільним.

 

 

 

 

В ординаторській тече дах, меблям, ліжкам в палатах вже майже по двадцять років. Обладнання, на якому працює персонал, потребує оновлення, деякого обладнання зовсім немає (дефібрилятор, кардіограф, пульсоксиметр), подачу кисню до відділення також не дороблено.

 

 

 

 

В книзі скарг та пропозицій ми знайшли купу позитивних відгуків щодо роботи медперсоналу відділення. Але ось вам приклад, де ветеран війни (за яких так «піклуються» наші ветеранські організації, керівники яких є районними депутатами, є членами комісій, які обирають будівельних підрядників для нашої лікарні і взагалі роблять вигляд бурхливої колотнечі за наших ветеранів світової війни) написав коментар у цій книзі.

 

 

 

Людина не має питань до лікарів та персоналу. Йому немає на чому поїсти, палати не обладнані. Ось вам і фейкові ветеранські організації, які кормлять безоплатною газетою (тобто за рахунок платників податків району) «Перемога» наших ветеранів, запрошують їх на свята, фотографуючись на їх фоні, а самі голосують за ремонт кабінетів та придбання меблів для голови райради, а дійсні проблеми ветеранів не вирішують.

Та давайте повернемось до лікарні. Хоч ми і дійшли спільно, що є проблема щодо інформування населення про діяльність Новопсковського РТМО, але  вразив добре оформлений інформаційний стенд, де є вся необхідна інформація. Тут ви  знайдете наявність ліків, які є у відділенні, корисну інформацію для пацієнта. Зі слів лікарів, наявні ліки надаються всім, хто має потребу, та на категорії не діляться. Але в наявності є далеко не всі лікарські засоби. Повну медичну допомогу можуть отримати мешканці району перші два дні, які поступають в ургентному стані. Далі, тих ліків, яких немає, мешканці купляють за свій рахунок. Учасники АТО, ветерани Другої світової війни, учасники бойових дій та інваліди отримують повну безоплатну медичну допомогу. Працівники відділення запевнили нас, що вони можуть забезпечити ці  верстви населення повним набором лікарських засобів. Але цих категорій вже не так і багато потрапляє до лікарні через їх вік, більшість знаходяться вдома лежачими. Яку вони отримують допомогу з місцевого бюджету – невідомо, лікарі говорять, що багатьом вже потрібні просто «памперси». Ось іще один приклад, як непрозоро та несправедливо розподіляються пільги на лікування: хто дійшов до лікарні – той щось отримав, а не дійшов – твої проблеми.

Ще ми відмітили, що не налагоджено сам порядок внутрішньої комунікації між керівництвом та відділенням. Немає запитів від відділень щодо потреб до керівництва лікарні при складанні бюджету. Все вирішується, як в старі «добрі» часи, «це просити, це не просити», а те вже й не просимо, бо все одно не вирішиться.  Звернення та запити сьогодні є дуже важливими, за їх допомогою ми зможемо з’ясувати, на якому етапі і хто не виконує свою роботу і не забезпечує нашу лікарню ресурсами. Працівники лікарні повинні голосно говорити про проблеми, адже це наші спільні проблеми, ми разом можемо звернутись до влади  і, об’єднавши зусилля, домогтися, щоб депутати врешті-решт їх вирішували в першу чергу.

Якщо в районі є кошти 150 000 грн. заплатити за незаконне рішення депутатів (стосовно незаконного звільнення Соловйовой Тетяни), то чому  ж у них постійно не вистачає коштів на забезпечення нашої лікарні та хворих елементарним. Вони довели до такого стану наше терапевтичне відділення! Адже ці 150 тис. грн. взято з районного бюджету, отже хтось не отримав премію чи кошти на папір, енергоресурси, ліки й таке інше.

Хвилюються працівники і за майбутнє реформування медицини. Як відомо із роз’яснень уряду, ще два роки вторинна медична допомога буде працювати у такому вигляді,  і за цей час необхідно буде відремонтувати дороги, оснастити чи перепрофілювати лікарні.

Заробітна плата в лікарів, які часто підробляють чергуванням в нічні та світкові дні, є невеликою – до 5-6 тис. грн. Молодший персонал отримує менше трьох тисяч грн. Знов таки хочеться порівняти з багатотисячними заробітними платами та преміями працівників районної ради, робота яких не направлена на вирішення проблем жителів і комунальних закладів. Комп’ютерну техніку медики часто приносять з дому, щоб вдосконалити процес обробки інформації.

Лікарня потребує підтримки, і доводиться звертатись до людей за наданням благодійної допомоги, яка сплачується на рахунок лікарні.

Ще раз хочеться звернутись до представників влади – чесно звітуйте перед жителями району, що буде забезпечено в лікарні за рахунок бюджету і кому, за що потрібно платити, і чому у нас мало коштів в бюджеті на головне – допомогу жителям у важкі хвилини життя!

Багато персонал стикається із соціальними проблемами: є безхатченки, які просто живуть в лікарні, вигадуючи собі різні хвороби. Робота поліції теж викликає непорозуміння, коли поліціанти везуть в алкогольному сп’янінні громадян, віддають їх у відділення. А тим часом персонал починає вислуховувати нецензурну лайку та образи на свою  адресу від таких «пацієнтів». Хоча, зі слів працівників лікарні, ми бачимо ознаки правопорушень, на які працівники поліції в більшості випадків не реагують.

За багато років накопичилось багато проблем, які давно прийшов час вирішувати крок за кроком!

 

З повагою, ГО «Моя Новопсковщина»

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *