Обвинувальний акт щодо незаконного видобування підземної прісної води направлено до суду

Біловодським відділом Старобільської місцевої прокуратури обвинувальний акт стосовно службової особи одного з комунальних закладів Луганщини, обвинуваченої у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 367 КК України (службова недбалість), ч. 2 ст. 240 КК України (порушення правил охорони або використання надр), направлено до суду для розгляду по суті.

Досудовим розслідуванням встановлено, що з липня 2015 року комунальне підприємство в порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів здійснювало видобування підземної прісної води за відсутності належним чином оформленого спеціального дозволу на користування надрами та спеціального водокористування, чим заподіяло збитки державним інтересам на суму понад 800 тис. грн.

Довідково: санкція ч. 2 ст. 240 передбачає покарання у виді штрафу від 400 до 700 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до 3 років, або позбавлення волі на той самий строк; санкція ч. 2 ст. 367 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та зі штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

 

 С. Трифонова, прокурор Біловодського відділу, молодший радник юстиції

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *