Засудженого направлено для відбування покарання за повторно скоєні злочини

У серпні минулого року громадянина «А» умовно-достроково звільнено з Перевальської виправної колонії, де останній відбував покарання у вигляді позбавлення волі за вироком Сватівського районного суду від 2012 року за скоєння злочинів проти власності, один з яких є тяжким.

Після свого звільнення громадянин «А» вчинив незаконне проникнення до житла ( ч.1 ст. 162 КК України), носіння, зберігання та придбання бойових припасів без передбаченого законом дозволу (ч.1 ст. 263 КК України).

Так, Перевальська виправна колонія перебуває на тимчасово окупованій території Луганської області внаслідок проведення антитерористичної операції.

Згідно Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» дана територія є невід’ємною частиною України, на яку поширюється дія Конституції та законів України, тому будь які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законодавством України, у тому числі й органи та посадові особи Перевальської виправної колонії.

Зважаючи на викладене, громадянина «А» умовно-достроково звільнено з місць позбавлення волі згідно документу нелегітимного органу, створеного в порядку, не передбаченому діючим законодавством України.

Завдяки втручанню прокуратури шляхом спрямування відповідного подання до суду правовий статус громадянина «А» в листопаді поточного року, згідно ухвали колегії суддів судової палати з розгляду кримінальних справ апеляційного суду Луганської області, визначено як засудженого та направлено для відбування подальшого покарання у вигляді позбавлення волі за вищезазначеним вироком суду.

Крім того, прокурором спрямовано до суду обвинувальний акт за обвинуваченням гр. «А» за фактами незаконного проникнення на територію домоволодіння, розташованого у м. Сватове та  носіння, зберігання та придбання бойових припасів.

Вироком Сватівського районного суду гр. «А» визнано винним у скоєнні вищезазначених кримінальних правопорушень та призначено йому у покарання за сукупністю злочинів та сукупністю вироків у вигляді позбавлення волі.

 

 

Ю. Великоцька, прокурор Сватівського відділу Старобільської

місцевої прокуратури Луганської області, юрист 1 класу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *