Закупівля пального та продуктів харчування Новопсковським РТМО

Продовжуючи вивчати господарчу діяльність Новопсковського РТМО в рамках проекту «Сприяння дієвого громадського контролю за діяльністю Новопсковського РТМО» при підтримці міжнародного фонду «Відродження», наша організація звернула увагу на закупівлю палива, яке проводить наша лікарня.

Згідно отриманної нами інформації, Новопсковське РТМО закупає щомісяця тонну пального (угода №1194/17ДЗ від 13.03.2017 року). Це також підтверджують дані з відкритого порталу Е-Дата https://spending.gov.ua/web/guest/transaction, де ми побачили щомісячні закупівлі палива від 20 000 грн. до 35 000 грн. Конкурс на постачання палива відбувався на сайті https://zakupki.prom.ua/gov/tenders?q=01983594&p=2, де було подано дві пропозиції.

 

 

 

Тобто,  Новопсковського РТМО  витрачає в приблизно 1 000 літрів палива кожен місяць, а це в середньому пробіг на 10 000 км. Хочемо зауважити вашу увагу, що в обов’язки Новопсковського РТМО не входить надання медичної допомоги на дому, ці обов’язки покладенно на первинну медицину ЦПМСД. Також до штату Новопсковського РТМО не входить і швидка допомога. З чим зтикалися ми особисто, так це підвіз лікарів у приймальне відділення при ургентному стані пацієнта. Але всі ці лікарі мешкають в межах Новопскова, паливо, яке витрачається рівнозначно двом поїздкам до Северодонецька (туди та назад) протягом кожного робочого дня (25 днів на місяць).  До нас зверталися мешканці району, у яких виникала проблема з транспортуванням особисто, чи своїх рідних, в інший лікувальний заклад для надання вторинної медичної допомоги.  Їм приходилось самим шукати машину, заправляти паливом, при цьому лікарня розводила руками, вказуючи на недостатнє фінансування.

 

Основи законодавства України про охорону здоров’я

 Стаття 35. Вторинна (спеціалізована) медична допомога

Вторинна (спеціалізована) медична допомога – медична допомога, що надається в амбулаторних або стаціонарних умовах лікарями відповідної спеціалізації (крім лікарів загальної практики – сімейних лікарів) у плановому порядку або в екстрених випадках і передбачає надання консультації, проведення діагностики, лікування, реабілітації та профілактики хвороб, травм, отруєнь, патологічних і фізіологічних (під час вагітності та пологів) станів; направлення пацієнта відповідно до медичних показань для надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги з іншої спеціалізації або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги.

Надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги забезпечують заклади охорони здоров’я:

в стаціонарних умовах – багатопрофільні лікарні інтенсивного лікування, лікарні відновного (реабілітаційного), планового лікування, хоспіси, спеціалізовані медичні центри;

в амбулаторних умовах – консультативно-діагностичні підрозділи лікарень, центри з медичних консультацій та діагностики (консультативно-діагностичні центри).

Вторинна (спеціалізована) медична допомога надається безоплатно в закладах охорони здоров’я, що забезпечують надання такої допомоги, з якими головний розпорядник бюджетних коштів уклав договір про медичне обслуговування населення.

 

Також у  розділу 2 статуту Новопсковського РТМО (основні завдання) п.2.4 є перелік, що забезпечує Новопсковське РТМО:

 • термінову і невідкладну медичну допомогу всім хворим та потерпілим;
 • тісну взаємодію з другими РТМО і ЛПЗ, установами охорони здоров’я в наданні медичної допомоги населенню;
 • постійне забезпечення форм і методів взаємодії з іншими РТМО і ЛПЗ, профілактичної роботи, диспансеризації населення, діагностики і лікування хворих, виходячи з потреб населення і реальних умов господарювання;
 • комфортні побутові і психоемоційні умови на амбулаторному прийомі та в стаціонарі;
 • додержання персоналом норм етики і деонтології;
 • своєчасне і якісне проведення лікувально-діагностичних процедур, лікарських призначень, маніпуляцій;
 • високу якість догляду за хворими;
 • високу якість, раціональність і безпечність дієтичного харчування для стаціонарних хворих;
 • дотримання санітарних норм і правил упорядкування, обладнання, експлуатації для лікувальних закладів, а також вимог санітарно-гігієнічного і протиепідемічного режимів;
 • безперебійну роботу медичної апаратури, машин і механізмів, інженерно-технічних комунікацій і споруд;
 • раціональне використання трудових, фінансових і матеріальних ресурсів;
 • безперебійне забезпечення необхідними засобами і матеріалами медичного і господарського призначення;
 • дотримання правил і норм техніки безпеки, охорони праці і протипожежної безпеки.

Ми бачимо, що, згідно закону та статуту закладу, надання вторинної медичної допомоги є безкоштовним та забезпечується закладами охорони здоров’я.  Так чому мешканці району зтикаються з проблемою транспортування до інших медичних закладів? Знайте свої права, кількість ресурсів ми вам показали, вимагайте реалізації своїх прав.

 

Звіту від Новопсковського РТМО щодо використання такої кількості палива ми поки що не бачимо у відкритому доступі. Але продовжимо вивчати це питання.

Інші закупівлі, які прозводить наша лікарня, це закупівля продуктів харчування.

 

 

 

Сума угоди, як ми бачимо з додатку, складає 51 415 гривень 09 копійок. Знову відкриваємо статут Новопсковського РТМО, який є на офіційному сайті Розділ IV пункт 4.1 останній абзац: Матеріально-технічне забезпечення РТМО здійснюється згідно укладених договорів по результатам процедури через електронну систему закупівель та напряму з комерційними структурами, якщо сума закупівлі не перевищує 50 000 (п’ятдесят тисяч) гривень.

Ось тут https://zakupki.prom.ua/gov/tenders?p=1&q=01983594 є закупівлі, оголошення конкурсу на будівельні роботи, які здійснювала наша лікарня, але саме закупівлю продуктів харчування обійшли. Самі написали правила, та самі на них наплювали.

Доступ до державних коштів сьогодні є відкритим кожному, хто бажає знати, як витрачаються його податки та чому установи, отримуючи шалені суми на паливо, енергоресурси, ремонти, не надають нам якісних умов для лікування. Закони не виконуються у повному осязі, статутна діяльність теж. Хто повинен шукати кошти, якщо в терапевтичному відділенні тече дах, чи непідведено кисень, не працюють ліфти, чи рентген так і залишається на 4 поверсі попри всякого здорового глузду, невистачає канцелярії для ваших потреб?

Статут Новопсковського РТМО http://rtmo.novopskovska.rayrada.org.ua/statut-zakladu-09-23-40-28-10-2016/?   – Головний лікар 3.6.1. Проводить роботу по організації та забезпеченню:

 • заходів, спрямованих на профілактику, зниження та ліквідацію інфекційних захворювань, а також зниження тимчасової втрати працездатності, зниження загальної захворюваності, інвалідності;
 • керує та контролює діяльність структурних підрозділів РТМО;
 • планує розвиток мережі РТМО, укомплектовує лікарськими, середніми медичними працівниками та іншими кадрами;
 • відповідає за матеріально-технічне забезпечення РТМО та його структурних підрозділів;

Шановні лікарі, як часто головний лікар ходить по відділенням, збирає потреби а після – вирішує їх? А як часто ви вимагаєте від головного лікаря вирішення потреб своїх відділень? Невже це держава винна в тому що ніхто нічого не від кого не вимагає? Самі написали статут, і самі ж його не виконуєм.

Далі  буде!

 

 

З повагою, ГО «Моя Новопсковщина»

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *