Діяльність Біловодського відділу Старобільської місцевої прокуратури з представництва інтересів держави в суді

Відповідно до положень ст. 131-1 Конституції України прокуратура здійснює представництво інтересів держави в суді у випадках і в порядку, що визначені законом.

Так, Біловодським відділом Старобільської місцевої прокуратури, виконуючи представницьку функцію у своїй діяльності, протягом 2017 року заявлено до суду позовів на загальну суму 12,9 млн. грн.

Значна увага приділена захисту інтересів держави у сфері земельних відносин, зокрема повернення до держави земельних ділянок, які незаконно використовувались або з порушенням умов договорів оренди земельних ділянок комунальної та державної форми власності. Так, до суду заявлено 2 позови вказаної категорії на загальну суму 852 тис. грн. Господарським судом Луганської області всі позови задоволено, земельні ділянки загальною площею 133 га сільськогосподарського призначення передано до державної власності.

Також під час здійснення процесуального керівництва у кримінальних провадженнях прокурорами відділу у повній мірі використовуються повноваження щодо заявлення позовів у кримінальному судочинстві про відшкодування шкоди, завданої злочином. Протягом 2017 року до Біловодського районного суду заявлено 3 позови на загальну суму 130 тис. грн., з яких 2 задоволено та 1 позовна заява перебуває у провадженні суду.

З метою відновлення порушених інтересів держави Біловодським відділом Старобільської місцевої прокуратури і в подальшому будуть активно вживатись заходи представницького характеру.

 

 

 С. Трифонова, прокурор Біловодського відділу

Старобільської місцевої прокуратури, молодший радник юстиції

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *