День відкритих дверей в Новопсковському районному суді

 

 

 

В Новопсковському районному суді 18 січня 2018 року відбувся день «Відкритих дверей». З метою підвищення прозорості,  відкритості та ознайомлення з роботою суду до установи було запрошенно учнів Новопсковського аграрного ліцею. На початку заходу учнів ознайомили з приміщенням суду, залами судових засідань, кімнатою для збереження архіву та канцелярією. Після невеликої екскурсії по суду всіх було запрошенно до великої судової зали, де за участю діючих прокурорів, судді, адвокату, слідчого було відтворено показовий процесс з кримінального провадження, яке відбувалося (розглядалося) в реальному житті (призвища, адреси змінено).

У ролі свідків, потерпілої  та обвинуваченого виступили співробітники суду, що зробило показовий процес ще цікавішим, вони намагалися відтворити навіть поведінку сторін, які з’ясовували відносини в судовому засіданні. З боку сторони обвинувачення виступили прокурори Новопсковського відділу Старобільської місцевої прокуратури Луганської області Рідченко К.І. та Мукбаніані Д.В. Захисником обвинуваченого виступив адвокат Компанієць В.В. В якості свідка було запрошено слідчого СВ Новопсковського ВП ГУНП в Луганській області Гладкого Д.П. Процес вела суддя Новопсковського раойнного суду Луганської області Стеценко О.С.

Другою частиною заходу було залучення юнаків до судового процесу. Для цього кожен за власним бажанням обрав собі роль прокурора, судді, адвоката, потеріплого, свідків та підсудного. Все це відбувалось активно та весело. Юнакам, які виконували роль суддів, запронували одягнути мантії та нагрудний знак судді. Прокурор, адвокат, свідки – всі зайняли свої місця та активно включилися до процесу. Кожній команді допомогали учасники заходу. Незважаючи на те, що ніхто з юнаків не зтикався з судами та майже не знають, як вони працюють, це не завадило відтворенню процесу. Навпаки, з великим задоволенням та палаючима очами учні виконували свої ролі.

Також учням було запропоновано прийняти участь в опитуванні з правових питань, за результатами якого учні показали свої знання в галузі права.

Наприкінці заходу учасники активно ділилися своїми враженнями. Всі були одностайні в тому, що не треба порушувати закон та попадати до суду в якості підсудного.

Всім учням за участь в заході було вручено сертифікати та подарунки (блокнот, брелок, ручка та Конституція України).

Дякуємо Новопсковському районному суду Луганської області за організацію цього заходу, та Організаціїї ПРООН за надані подарунки!

 

 

 

 

                  З повагою, ГО «Моя Новопсковщина»

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *