Не нашкодь! Геть конфлікти, або що нас об’єднує?

 

 

 

Члени ГО «Моя Новопсковщина»  пройшли навчання та участь у тренінгу  «Принцип «Не нашкодь: аналізуємо-діємо-змінюємо!» у рамках проекту «Українська ініціатива зміцнення громадської довіри (UCBI)» Агентства США з міжнародного розвитку.

Інструмент «Не нашкодь» («Do No Harm») – це підхід до планування, оцінки та адаптації допомоги, що надається громадам у кризовій ситуації чи ситуації конфлікту. Його було вироблено в результаті оцінювання практики надання міжнародної допомоги в багатьох країнах світу, і на основі напрацьованих експертами матеріалів CEUME розроблено тренінг для лідерів громадських організацій, що виконують різноманітні проекти у громадах Донецької та Луганської областей. Ці тренінги корисні і для представників влади.

 

Принцип “не нашкодь” є найдавнішою формою медичної етики. На латині він звучить як “primun non nocere”, що перекладається на українську мову як “передусім – не нашкодь”. Для біоетики він є досить важливим, оскільки зачіпає сферу моральної відповідальності науковців, медпрацівників.

Та цей принцип виявляється важливим не лише між медиками та пацієнтами. Він важливий між людьми, між владою та суспільством.

Міжнародні донори, волонтери, благодійники, які працюють в усьому світі у гарячих точках, зіткнулись з тим, що, надаючи допомогу постраждалим від конфлікту, можна цей конфлікт навпаки загострити. Комусь може не вистачити допомоги, і буде суперечка за життєво необхідні речі, хтось їх може привласнити, а хтось обміняти на зброю. Тому, даючи щось корисне, треба, як з’ясувалось, проаналізувати усі можливі ризики.

Роз’єднати людей можна також словом або дією. Ми усі різні: різного кольору, віросповідання, культури, мови, маємо різні вподобання у символах, у піснях, святах, баченні ситуації. Навіть прийнятий закон чи результат виборів може викликати суперечку. І часто ці роз’єднувачі злочинна влада, або хтось сильніший чи хитріший може використати у своїх цілях . Розділяй та властвуй – такий є вислів з давніх давен. Розділення людей владою відбулося і на Донбасі через постійне штучне привернення уваги до мови, релігії, історії, вождів.

Коли Вас прагнуть роз’єднати чи визвати агресію – думайте про об’єднання, не можна розпочинати конфлікт.

Як показав міжнародний досвід – головний об’єднувач людей –це думки про майбутнє дітей. Рятуючи дітей, люди забувають про конфлікт і забувають суперечки.

Наша громада теж розпочала свою активну діяльність з ремонту дитсадків. Давайте і надалі думати разом про майбутнє… без суперечок.

 

 

 

ГО «Моя Новопсковщина»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *