Ламати – не будувати! Алло, гараж!

На останній сесії Новопсковської районної ради 22 лютого 2018 року ще раз депутати Опоблоку, “Нашого Краю” та перебіжчиків з БПП на чолі з керманичем Б. Лебедєвим продемонстрували свою господарську «жилку», вирішивши швиденько списати та зламати гаражі біля колишнього комунгоспу, який свого часу було піддано банкрутству, не зважаючи на постійну потребу любої громади у послугах житлово-експлуатаційної контори.

Слід сказати, що порядок управління об’єктами спільної власності  територіальних громад сіл і селищ Новопсковського району є дещо незрозумілим, точніше його  взагалі не розроблено, і законодавство у комунальній  сфері взагалі практично відсутнє, стосується лише державної власності (Закон України «Про управління об’єктами державної власності»). Та інші райони, які хочуть бути чесними, приймають порядки на підставі запропонованих державою законів та постанов щодо управління державною власністю і застосовують їх у своїй діяльності при управлінні комунальною власністю.

Відсутній і самий затверджений сесією перелік об’єктів спільної власності територіальних громад району, який повинен бути на руках кожної громади та у вільному доступі  для користування жителів.

16.02.2016 року на сесії ради депутати, не зважаючи, що в районній раді утворено виконавчий апарат і відділ комунальної власності, вирішили :

  1. Доручити голові районної ради в міжсесійний період оперативно вирішувати питання управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ Новопсковського району, що забезпечують спільні потреби територіальних громад і перебувають в управлінні районної ради в установленому Законом порядку (яким законом – не вказано, авт.)

Прийшовши до влади у 2015 році депутати районної ради не розібрались у своїх повноваженнях, не питають про них ні в кого, не зважують на повноваження інших громад, законодавчих норм не приймають. А навіщо? У них є голова, який все вирішує!

А ст.43 п.19 Закону України «Про місцеве самоврядування» передбачає:

19) вирішення за дорученням відповідних рад питань про продаж, передачу в оренду, концесію або під заставу об’єктів комунальної власності, які забезпечують спільні потреби територіальних громад і перебувають в управлінні районних, обласних рад, а також придбання таких об’єктів в установленому законом порядку;

20) вирішення в установленому законом порядку питань щодо управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, що перебувають в управлінні районних і обласних рад; призначення і звільнення їх керівників.

І ось, швиденько домовившись між собою, застосувавши  найулюбленіше словосполучення «в  установленому законом порядку», не важливо, що його нема такого розробленого порядку, або воно зовсім інше, депутати почали  роздивлятись навколо, щоб його списати, бо будувати коштів не надбали.  Поруч попали під руку розташовані гаражі колишнього комунгоспу за адресою вул. Магістральна, 68. Й вони стали їм у житті непотрібними, а тут іще й якийсь Логвінов В.В. підказав, що вони їм не потрібні, а йому, мабуть, дуже потрібні.

 

 

 

І прийняли депутати 20 лютого 2018 року рішення про списання гаражів залишковою вартістю 14,2 тис. грн., площею 522 кв. м. Й навіть не спитали у місцевої Новопсковської громади – можливо їй потрібно, бо вона щось постійно ремонтує, та не оприлюднили за 20 днів проект цього рішення для обговорення, як це передбачено законом «Про доступ до публічної інформації» , що вже по недотриманню цих вимог –  рішення можна вважати незаконним. Копію розміщено нижче.

Давайте разом його прочитаємо і подивуємось юридичному оформленню цього документу.

Єдиним нормативним актом, який розроблено районною радою, є рішення районної ради від 01.05.2010 р. №33/13 “Про затвердження Положення про порядок списання матеріальних цінностей з балансу підприємств, установ та організацій спільної власності територіальних громад сіл, селищ Новопсковського району.

Зверніть увагу на дату цього документу – 2010 рік. З того часу відбулося багато змін у законодавстві щодо обліку майна, його бухгалтерської назви, списання. Основні засоби, до яких відноситься гараж – не є матеріальними цінностями взагалі. Цим документом не передбачено ні отримання доручення від громад на здійснення оборудок з майном, ні вказування назви об’єкта, згідно переліку об’єктів спільної власності громад, ні внесення змін в цей перелік внаслідок вибуття об’єкта, ні визначення, що робити з земельною ділянкою під об’єктом, який списується. Головне – списати!

У той же час існує постанова Кабінету Міністрів України № 803 «Про відчуження об’єктів державної власності», якою, зокрема, визначено такі поняття:

об’єкти державної власності (далі – майно) – матеріальні активи, які відповідно до законодавства визнаються основними фондами (засобами);

відчуження майна – передача права власності на майно юридичним чи фізичним особам за процедурами та у спосіб.

Ось як звучить рішення Лебедєва і Ко:  “Про надання згоди на списання будівлі гаражів, розташованої за адресою вул. Магістральна, 68», а рішенням ради  передбачено списання з балансу, «… Списання з балансу підприємств, установ та організацій матеріальних цінностей здійснюється шляхом їх продажу, безоплатної передачі, ліквідації (на підставі акту)», і повинен надаватись дозвіл, а не згода. Не визначено цим рішенням сесії  і порядок списання, як передбачено Положенням про  списання об’єктів – продаж чи ліквідація, а визначено нашими мудрими керманичами чомусь «шляхом знесення». А хто буде зносити і за чий рахунок, куди подінеться будівельний мотлох, метал з будівельних конструкцій, будівельний матеріал та з земельної ділянки спільної власності громад під гаражами? А ще розробленим радою Положенням від 2010 року передбачено списання матеріальних цінностей з балансу «підприємств, установ, організацій», а Новопсковська районна рада не є жодною з перелічених структур, а є органом місцевого самоврядування. Отже списання майна з балансу Новопсковської районної ради взагалі не передбачено? А чому його поставили на баланс лише 12.02.2018 року? Щоб спростити процедуру списання?

Отим Порядком, нехай і застарілим, передбачено списання з балансу за ініціативою керівника бюджетної установи чи  організації із заявою відповідної форми та чималим переліком документів, у тому числі актом на списання. Гаражі ж вирішили розглянути і «списати» на підставі звернення громадянина Логвінова В.В. від 19.09.2017. Ось де демократія! Прийшла людина – і їй пішли назустріч! А звернення розглядаються у місячний термін! А можливо це банальна корупція? Не може бути підставою для списання спільного майна усіх громад району за зверненням  приватної особи, яке до того ж перебуває на контролі у районній раді 6 місяців!

Далі, відповідно до Положення:

«п.3. Списанню підлягають матеріальні цінності як такі, що:

– непридатні для подальшого використання;

– виявлені в результаті інвентаризації, як недостача;

– морально застарілі;

– фізично зношені;

– пошкоджені внаслідок аварії чи стихійного лиха (за умови, що відновлення їх є неможливим або економічно недоцільним і вони не можуть бути реалізовані).

Крім того, підлягають списанню будівлі, споруди, що підлягають знесенню у зв’язку з будівництвом нових об’єктів та такі, що зруйновані внаслідок атмосферного впливу й тривалого використання.»

Читаємо рішення команди «списувачів та знесувачів матеріальних цінностей», списати з балансу будівлю гаражів, як таку, що «є зруйнованою внаслідок атмосферного впливу, має аварійний стан, тривалий строк використання та непридатна для подальшої експлуатації.» Отже, співпало з нормативним актом лише одне з юридичної точки зору – списати з балансу «як об’єкт, зруйнований внаслідок атмосферного впливу». Та до того ж невідомо, хто зробив такий висновок щодо стану об’єкта, посилання на акт обстеження та спеціальну комісію відсутні.

Порівнюємо далі з розробленим Положенням:

«10. Списання з балансу установ основних засобів та інших необоротних активів (за винятком пошкоджених внаслідок аварії чи стихійного лиха, морально застарілих, фізично зношених та виявлених в результаті інвентаризації, як недостача) до закінчення періоду нарахування зносу на них, не може бути здійснено.» Отже, тут не передбачено списання з балансу до закінчення періоду зносу внаслідок руйнування під атмосферним впливом та внаслідок тривалого використання!

Ось і маємо. Маємо гаражі, які мають залишкову вартість 14,2 тис. грн. площею понад 500 кв. м., пошкоджені внаслідок атмосферного впливу, не маємо звернень керівника бюджетної організації, акту на списання та інших документів, техніко-економічного обґрунтування необхідності списання, не надано дозволу на списання з балансу в рішенні сесії.  А маємо якесь рішення ради без дотримання будь-яких нормативів та звернення якогось Логвінова В.В. Отже, списання не може бути здійснено! Зносити ніхто не має права, бо такого шляху списання законодавством взагалі не передбачено!

Звертаємось до керівників ради та депутатів. Схаменіться! Не руште того, що може ще знадобитись. Ви нічого не будували, тож не ламайте!

Звертаємось до правоохоронних органів – зверніть увагу на беззаконня!

Звертаємось до виборців – не купляйтесь за гречку, робіть висновки, кого обрано діяти від нашого імені, від імені кожного жителя громади! Чи в наших інтересах вони працюють, чи в інтересах таких, як «Логвінов В.В.», який може бути просто підставною особою.

 

 

 

 

З повагою, ГО «Моя Новопсковщина»

 

 

НОВОПСКОВСЬКА РАЙОННА РАДА

СЬОМОГО СКЛИКАННЯ

ДВАДЦЯТЬ ПЕРША СЕСІЯ

 

РІШЕННЯ

20.02.2018                                                                                                                смт. Новопсков                                                                                                                      № 21/8

Про надання згоди на списання будівлі гаражів, розташованої за адресою смт. Новопсков, вул. Магістральна, 68

 

Керуючись ст.317, ч.2 ст.327 Цивільного кодексу України, п. 20 ч. 1 ст.43, ч. 4, 5 ст.60, п.10 розділу V Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Положенням про порядок списання матеріальних цінностей з балансу підприємств, установ та організацій спільної власності територіальних громад сіл, селищ Новопсковського району, затвердженого рішенням районної ради від 21.05.2010р. №33/13 зі змінами, на підставі звернень громадянина Логвінова В.В. від 19.09.2017 та голови комісії з питань списання майна, що перебуває на балансі Новопсковської районної ради від 12.02.2018 щодо отримання дозволу на списання матеріальних цінностей, враховуючи рекомендації постійної комісії районної ради з питань комунальної власності та використання природних ресурсів, районна рада

 

ВИРІШИЛА:

  1. Дати згоду на списання з балансу Новопсковської районної ради шляхом знесення будівлі гаражів, розташованої за адресою: смт. Новопсков, вул. Магістральна, 68, 1976 року побудови, загальною площею 522,9 м², інвентарний № 10310007, первісною балансовою вартістю – 24 700,00 грн. (двадцять чотири тисячі сімсот гривень 00 коп.), залишковою вартістю – 14 273,00 грн. (чотирнадцять тисяч двісті сімдесят три грн. 00 коп), як таку, що є зруйнованою внаслідок атмосферного впливу, має аварійний стан, тривалий строк використання та непридатна для подальшої експлуатації.
  2. Списання будівлі гаражів провести у відповідності до вимог Положення про порядок списання матеріальних цінностей з балансу підприємств, установ та організацій спільної власності територіальних громад сіл, селищ Новопсковського району, затвердженого рішенням районної ради від 21.05.2010 №33/13 зі змінами. Документи про результати списання в місячний термін надати до відділу з питань комунальної власності й будівництва виконавчого апарату районної ради.
  3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань комунальної власності та використання природних ресурсів.

 

Голова районної ради                                                                                                                                                                                       Б.В. Лебедєв

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *