Kошти Новопсковської ОТГ в медицині

Kошти Новопсковської ОТГ в медицині

Шановні мешканці Новопсковської ОТГ, займаючись проектом «Сприяння дієвому громадському контролю за діяльністю Новопсковського РТМО» при підтримці міжнародного фонду «Відродження», наша організація зацікавилася питанням «Як витрачаються бюджетні кошти на медицину, які йдуть в нашу громаду?» Тобто, за ці  кошти кожен мешканець громади повинен знати, які медичні послуги він має право отримувати, й вимагати їх надання.

За нашими запитом до Новопсковської ОТГ ми отримали наступну інформацію.

 

 

 

 

По кожному з цих пунктів ми могли із вами пройтись, і виникло б багато запитань. Але виділимо найбільш зрозумілі та ті, із якими стикається майже кожен.

Предмети, матеріали, обладнання та інвентар

Ми бачимо, що на бланкову продукцію наша громада виділяє 22 026,89 гривень. Шановні мешканці, ви продовжуєте бігати за довідками та картками по всьому Новопскову? Чи з вас ще беруть від 2 до 10 гривень за різноманітні довідки? А ми з вами все оплачуємо. Як то кажуть, “… нашим салом нам по мусалам”.

Медикаменти та перев’язувальні матеріали

Флюраграфічна та рентгенографічна плівка – 93 536 гривень, та реактиви для лабораторії – 57 228 гривень. Особисто ходив до лікарні приблизно місяць тому, купував в аптеці рентген-плівку нашому сину. Так кому ми з вами платимо і за що? Чому ми, мешканці громади, за свої кошти не отримуємо те, за що платимо, чи ми всі – мільйонери, та можемо дозволити собі двічі платити за одне й те?

Далі, наркотичні засоби – 143 294 гривень. В попередній статті ми розповідали та виклали акти звірки по наркотичним засобам. Так ось, ця сума дорівнює всіх закуплених препаратів по району. Ми з вами чомусь забезпечуємо наркотичними засобами весь район. Цікаво – хто це так за нас вирішив? Сидять наші районні депутати, які наприймали рішень, що платять сьогодні сотні тисяч штрафи, затикають нашими грошима свої дірки, а ми покірно їх сплачуємо!

 

 

 

На публічному представленні звіту про бюджет району за 2017 рік, яке відбулося 01.03.2108 року в приміщенні районного фінансового управління, було озвучено, що залишок коштів на 01.01.2018 року складає більше десяти мільйонів!  Просто 12 500 мешканців громади мають за дурнів! Уявіть, це я, ти, та всі ми. Але не будемо про це, йдемо далі.

 

Продукти харчування

Харчування донорів – 13 011 грн. Харчуються наші донори в комбінаті громадського харчування. Питання: чому наші донори з Новопсковської ОТГ харчуються саме там? В нас є набагато кращі місця. Зі слів мешканця нашої громади Геннадія Андрущенка, який є донором, учасником АТО, бойових дій, коли він здає кров, йому дають талон на 23 гривні, за яким він може отоваритись лише в нашому комбінаті громадського харчування, або кулінарії. Що він там отримує? Пиріжки не завжди гарної якості в приміщенні, яке вже давно потребує ремонту. Хто вирішив, що наші донори мають харчуватися в одному з найгірших закладів району? Але тут все доволі зрозуміло: керівник цього закладу має родинні відношення із головою районної ради. Мало того, що нам надають найнижчої якості послугу, так ми ще з вами фінансуємо тих, хто взагалі ставить перепони щодо нашого розвитку.

Інши виплати населенню

Пільгове протезування – 17 848 гривень. Хтось чув про якусь програму по пільговому протезуванню? Хто і як може отримати цю послугу? За нашими даними, які ми раніше опубліковували, хто за прізвищами отримав протезування по пільгам, там люди з усього району, і саме на цю суму було надано послуги. Що це знов? В нас що, немає людей, які потребують протезування, що ми платимо за всіх? У них є свої кошти, районна рада, нехай займаються.

 

Це дуже коротко щодо того, що торкається Новопсковського РТМО.

А є ще й первинна медицина. Ось копія офіційної відповіді.

 

3. Предмети,матеріали обладнання та інвентар – 621 198 гривень. Немала сума. Чи бачили ви у терапевтів, які обслуговують нашу Новопсковську громаду, нове обладнання? У терапевтів є дільниці, вулиці. Ми знаємо, хто обслуговує нашу громаду, та чи отримали вони це нове обладнання?

4. Перев’язувальні матеріали – 79 483 гривень. І взагалі, кожен пункт візьміть. І, якщо ви в це навіть не вникали, просто уявіть, які шалені кошти йдуть на медицину.

Ми з вами мешкаємо в Новопсковській ОТГ. Так, без сумніву, позитивні зміни є, які не можливо не помітити. Але чи відчули люди зміни саме в соціальних напрямках? Ми – доволі фінансово спроможна громада, і, як ви бачите, готові навіть допомогати й мешканцям району. Але в першу чергу повинні ставати саме мешканці Новопсковської ОТГ, так як ми з вами вже сплатили саме за це своїми податками!

 

 

 

З повагою, ГО «Моя Новопсковщина»

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *