Діяльність Білокуракинського відділу Старобільської місцевої прокуратури із представництва інтересів держави в суді

Відповідно до положень ст. 131-1 Конституції України, прокуратура здійснює представництво інтересів держави в суді у випадках і в порядку, що визначені законом.

Так, Білокуракинським  відділом Старобільської місцевої прокуратури, виконуючи представницьку функцію у своїй діяльності, протягом 2017 року заявлено до суду позовів на загальну суму 2 178 тис. грн., та за період з початку 2018 року на суму 495 тис. грн.

Значна увага приділена захисту інтересів держави у сфері земельних відносин. До суду було подано позиви щодо повернення земельних ділянок, про стягнення заборгованості з орендної плати за землю, про припинення права користування земельною ділянкою, про  стягнення шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття та оброблення  земельної ділянки, та 2 заяви про визнання спадщини відумерлою. Судом по 4 позовам позовні вимоги задоволено повністю, по 3 закрито провадження у зв’язку із добровільним виконанням.

Також під час здійснення процесуального керівництва у кримінальних провадженнях прокурорами відділу в повній мірі використовуються повноваження щодо заявлення позовів у кримінальному судочинстві про відшкодування шкоди, завданої злочином. Так, заявлено 11 позовів а саме: 1 про відшкодування шкоди, спричиненої внаслідок порушення природоохоронного законодавства, та 10 про відшкодування шкоди, завданої злочином, з яких  7 задоволено та 3 позовні заяви перебувають у провадженні суду.

Разом з тим, відділом приділяється належна увага щодо реального виконання рішень судів, постановлених за позовами прокурора. Так, протягом 2017 року виконано рішень суду на 2 438 тис. грн. з 2 610 тис. грн., що становить 93%.

З метою відновлення порушених інтересів держави Білокуракинським відділом Старобільської місцевої прокуратури і в подальшому будуть активно вживатись заходи представницького характеру.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *