Інформація про діяльність органів прокуратури на території Міловського району за результатами роботи протягом 2017 року

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про прокуратуру», керівники місцевих прокуратур на відкритому пленарному засіданні відповідної ради, на яке запрошуються представники засобів масової інформації, не менш як двічі на рік інформують населення відповідної адміністративно-територіальної одиниці про результати діяльності на цій території шляхом надання узагальнених статистичних та аналітичних даних. У зв’язку з цим інформую Вас про вказаний стан справ на території Міловського району.

На органи прокуратури покладено здійснення координаційної діяльності правоохоронних органів з метою протидії злочинності.

Так, в 2017 році в Міловському відділі Старобільської місцевої прокуратури проведено 2 координаційні наради, на яких розглядались найбільш актуальні питання боротьби зі злочинністю. За результатами розгляду цих питань приймались та виконувались відповідні рішення.

З метою стабілізації оперативної обстановки на території обслуговування Міловського району галузевими службами систематично проводились оперативно-профілактичні заходи, у результаті яких вдалось не допустити росту деяких видів злочинів. Завдяки вжитим заходам вдалося запобігти на території району загального зростання злочинності за всіма категоріями тяжкості злочинів.

Упродовж  2017 року вдалося уникнути на території району скоєння таких кримінальних правопорушень як навмисні вбивства, зґвалтування, тяжких тілесних ушкоджень, які спричинили смерть потерпілого, злочинів проти основ національної безпеки України.

Проте, значно погіршилась робота ВП щодо профілактики вчинення злочинів неповнолітніми, яка в рази збільшилась.

Поряд з цим, спостерігається збільшення показників рецидивної злочинності (у 2017 році 44 кримінальних правопорушень у порівнянні з 29 у 2016 році), скоєння кримінальних правопорушень у стані алкогольного сп’яніння 2017 рік 14 злочинів проти 8 в 2016 році.

Протягом 12 місяців 2017 року обліковано 305 кримінальних правопорушень, що на 32 кримінальних правопорушення менше, ніж у 2016 році.

В районі збільшився рівень групової злочинності (10 проти 4 у 2016 році, або +40%).

Протягом 2017 року у провадженні слідчих СВ Міловського ВП ГУНП в Луганській області перебувало у провадженні 540 кримінальних проваджень, що на 26 менше ніж у 2016 році, з яких: 171 закрито з реабілітуючих підстав, що на 38 менше ніж у 2016 році, з нереабілітуючих підстав кримінальні провадження не закривалися.

Направлено за підслідністю –  12 кримінальних проваджень (13 у 2016 році), приєднано до інших кримінальних проваджень –  20 (11 – у 2016 році), зупинено у зв’язку з розшуком – 7 (у 2016 – 8).

Залишок незакінчених кримінальних проваджень –  247 (264 у 2016 році), що на 17 менше ніж залишок кримінальних проваджень на кінець 2016 року.

Відсоток розкриття – 62,9%.

Подано клопотань про застосування запобіжних заходів – 17 (2016 рік – 7), з них: тримання під вартою – 7.

Надано 109 письмових вказівок (у 2016 – 107).

У кримінальних провадженнях Міловського ВП ГУНП України у Луганській області встановлено збитків на загальну суму 306 тис. грн. (2016 – 1197 тис. грн.), з яких відшкодовано 110 тис. грн. та заявлено позовів на загальну суму 194 тис. грн. (2016 – 153 тис. грн. позови на 1 032 тис. грн.).

Ініційовано проведення 12 негласних слідчих (розшукових) дій, всі клопотання судом задоволені.

За результатами прокурорського нагляду за додержанням законів Міловським відділом поліції вживались заходи реагування, за результатами яких до дисциплінарної відповідальності притягувались співробітники поліції.

Зазначені показники свідчать про необхідність вдосконалення з урахуванням законодавчих змін роботи та взаємодії усіх правоохоронних органів, органів влади та місцевого самоврядування щодо попередження злочинів зазначених категорій та рівня злочинності загалом.

Основні чинники зростання числа зареєстрованих окремих видів злочинів, обумовлені, як об’єктивними факторами, складною соціально-політичною ситуацією в країни та в Луганській області зокрема, так і недостатньою роботою відділу поліції та сектору з питань пробації з питань профілактики, боротьби зі злочинністю в Міловському районі у 2017 році, недостатніми зусиллями органів влади та місцевого самоврядування щодо попередження і протидії злочинності, негативним станом соціально-економічного розвитку у дотаційному районі та відсутністю достатньої кількості робочих місць.

Залишається нагальною потреба вжиття додаткових заходів щодо підвищення ефективності протидії наркозлочинності, оскільки основні зусилля правоохоронців спрямовані на виявлення кримінальних правопорушень, не пов’язаних зі збутом наркотиків.

Протягом 2017 року виявлено та спрямовано до суду 2 кримінальні провадження у сфері земельних правовідносин, у сфері охорони навколишнього природного середовища до суду спрямовано 3 кримінальні провадження з обвинувальними актами, які на кінець 2017 року судом розглянуті та винні особи понесли порання передбачене законом.

Робота правоохоронних органів району щодо протидії кримінально-караній корупції залишається на високому рівні. До суду спрямовано 3 обвинувальних актів.

Окрім цього, вжиті заходи щодо виявлення адміністративно-караної корупції. Так, Міловським відділом Старобільської місцевої прокуратури спрацювано на цьому напрямку роботи, шляхом виявлення 2 правопорушень, які підпадають під дію Закону України «Про запобігання корупції». Стосовно осіб, які вчинили вказані діяння, складено протоколи про вчинення правопорушень. За результатами судового розгляду вказаних протоколів осіб визнано винними у вчиненні вищевказаних діянь, рішення суду набрали законної сили.

Боротьба з корупцією визначена пріоритетним напрямком роботи в 2018 році.

У цілому за результатами роботи у 2017 році забезпечено дотримання конституційних прав громадян у кримінальному провадженні. Відсутні випадки постановлення виправдувальних вироків, закриття проваджень стосовно підозрюваних, обвинувачених за реабілітуючими підставами. Налагоджено співпрацю з районним судом щодо своєчасного розгляду клопотань слідчих та процесуальних керівників, недопущення тяганини при судовому розгляді кримінальних проваджень.

Прокурорськими працівниками Міловського відділу Старобільської місцевої прокуратури підтримано обвинувачення у 64 кримінальних провадженнях за якими осіб притягнуто до кримінальної відповідальності. За результатами роботи у 2017 році внесено 1 апеляційну скаргу на вирок Міловського районного суду.

Протягом 2017 року Міловським відділом Старобільської місцевої прокуратури за результатами здійснення правозахисної діяльності заявлено 10 позовів на загальну суму 1 млн. 284 тис. грн. За результатами судового розгляду вказані позови задоволено в повному обсязі. У провадженні судів перебуває 4 позови прокурора на загальну суму 312 тис. грн. Станом на кінець 2017 року всі судові рішення виконані в повному обсязі – у власність територіальних громад Міловського району повернуто землі загальною площею 35 га.

Внесено 1 скарга про визнання незаконною бездіяльності державного виконавця ВДВС Міловського РУЮ, скаргу задоволено.

Значну увагу приділено захисту прав і свобод дітей.

Так, протягом 2017 року у сфері захисту прав дітей Міловським відділом Старобільської місцевої прокуратури пред’явлено 4 позови, у тому числі на захист життя і здоров’я дітей 2 позови, які судом повністю задоволені.

За результатами проведеної роботи у сфері профілактики підліткової злочинності вжито заходи прокурорського реагування, за результатами розгляду яких 2 співробітники Міловського відділу поліції притягнені до дисциплінарної відповідальності.

Протягом 2017 року розслідувані 5 кримінальних проваджень щодо злочинів вчинених неповнолітніми. Вказані провадження розслідувані в розумні строки та спрямовані з обвинувальними актами до Міловського районного суду для розгляду по суті, вироки по яких набрали законної сили та судові рішення не оскаржувалися.

При здійсненні нагляду за додержанням та застосуванням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян протягом 2017 року Міловським відділом внесено 10 документів реагування (щодо роботи кімнати затриманих Міловського ВП ГУНПУ; робота Міловського ВП ГУНПУ та Міловського сектору з питань пробації з питань профілактики злочинності, робота Міловського ВП ГУНПУ та ВПС «Мілове» Луганського прикордонного загону при здійсненні адміністративних затримань, з питань діяльності спеціальної палати Міловського районного територіального медичного об’єднання).

За результатами розгляду вказаних документів реагування до дисциплінарної відповідальності притягнуто 10 осіб (8 співробітників ВПС «Мілове» та 1 співробітник Міловського відділу поліції та 1 співробітник Міловської лікарні).

Протягом минулого року до прокуратури Міловського відділу надійшло 37 звернень, з них направлено в інші відомства – 30. Вирішено звернень – 7, задоволено – 0. Прийнято звернень на особистому прийомі керівником – 9, з них задоволено – 0.

Протягом 2017 року прокурорськими працівниками Міловського відділу здійснено 32 виступів в засобах масової інформації та надано 4 інформацій в органи влади та місцевого самоврядування.

 

 

 

А.М. Бєлянський, керівник Старобільської місцевої прокуратури

Луганської області, старший радник юстиції

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *