Діяльність Міловського відділу Старобільської місцевої прокуратури із представництва інтересів держави в суді

Згідно положень ст.131-1 Конституції України, прокуратура здійснює представництво інтересів держави  в суді у випадках і в порядку, що визначені законом.

Так, Міловським відділом Старобільської місцевої прокуратури Луганської області, виконуючи представницьку функцію у своїй діяльності, протягом 2017 року заявлено до суду позовів на загальну суму 1 268 тис. грн.

Значна увага приділяється захисту інтересів держави у сфері та земельних відносин та у сфері розпорядження державним та комунальним майном. До суду було  подано позовні заяви щодо визнання недійсними договорів оренди приміщень, що перебувають в комунальній власності, а також встановлення факту припинення права постійного користування  земельною ділянкою.

Крім того, під час здійснення процесуального керівництва у кримінальних провадженнях прокурорами відділу в повній мірі використовуються повноваження щодо заявлення позовів в кримінальному судочинстві про відшкодування шкоди, завданої злочином. Так, протягом 2017 року було заявлено 5 позовів, а саме: 2 позови про відшкодування шкоди, спричиненої внаслідок порушення природоохоронного законодавства, та 3 позови про відшкодування шкоди, завданої злочином, з яких 4 – задоволено у повному обсязі, та 1 – перебуває у провадженні суду.

Також відділом приділяється належна увага щодо реального виконання рішення судів, постановлених за позовами прокурора. Так, протягом 2017 року виконано рішень суду на 1 268 тис грн., що становить 100%.

Разом з тим, з метою відновлення  порушених прав та  інтересів держави, Міловським відділом Старобільської місцевої  прокуратури в подальшому будуть активно вживатися заходи представницького характеру.

 

 

 

О.С. Ворожейкіна, прокурор Міловського відділу

Старобільської місцевої прокуратури

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *