Здавши зброю, уникнули відповідальності

Восени минулого року два жителі одного із селищ у Сватівському районі знайшли в лісосмузі три автомати конструкції Калашикова різних модифікацій та того ж дня забрали їх додому з метою зберігання.

На наступний день вказані особи вирішили відвезти зазначену зброю до відділу поліції задля уникнення проблем із законом.

Сватівський відділ поліції, отримавши вказану зброю від жителів Сватівського району, одразу розпочав досудове розслідування за зазначеним фактом.

Під час досудового розслідування слідчим відділом Сватівського відділу поліції дії осіб було кваліфіковано за ст. 263 Кримінального кодексу України як незаконне поводження зі зброєю.

Згідно ч. 3 ст. 263 Кодексу особи, які добровільно здали органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої звільняються від кримінальної відповідальності.

Відтак, стосовно зазначених осіб Сватівський відділ Старобільської місцевої прокуратури у січні поточного року спрямував до Сватівського районного суду клопотання про їх звільнення від кримінальної відповідальності, які на цей час розглянуто та осіб звільнено від кримінальної відповідальності.

Нагадую, що у разі виявлення працівниками поліції зброї, бойових припасів та вибухових речовин у громадян, згідно чинного Кримінального кодексу України, передбачається кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі до 7 років.

 

 

 

 

А. Ткаченко, прокурор Сватівського відділу

Старобільської місцевої прокуратури, юрист ІІ класу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *