Шахрайства з використанням соціальної інженерії

На цей час велика кількість вчинених шахрайств пов’язані з банківськими платіжними картками. Переважна більшість вчинена з використанням методів соціальної інженерії, зокрема такі як Вішинг – шахраї отримують карткові реквізити та ідентифікаційні данні під час спілкування телефоном з держателем картки для проведення шахрайських операцій або стимулюють жертву здійснити переказ коштів на картковий рахунок шахрая, та Смішинг – шахраї надсилають SMS, щоб ініціювати подальшу комунікацію з держателем телефоном.

Суть таких шахрайств полягає в тому, що шахрай переконує користувача картки розкрити конфіденційну інформацію (номер картки, PIN, термін дії картки, CVV2/CVC2-код та ін.) за допомогою певних методів психологічного впливу, наприклад, представляючись співробітником банку або інших установ соціальної сфери. Шахраї, отримуючи номер телефону з відкритих джерел або використовуючи метод підбору, дзвонять його власнику та «в цілях безпеки» чи «для авторизації або проведення ідентифікації» просять назвати персональні дані (дату народження, кодове слово, номер і термін дії картки, PIN-код і CVV-код). Також вони можуть попросити назвати код з SMS, яке «зараз надійде на Ваш телефон».

При отриманні подібних дзвінків перш за все необхідно пам’ятати, що співробітники банку ніколи не дзвонять клієнту з невідомого або мобільного номеру з метою отримання конфіденційної інформації по платіжній картці та не просять назвати ці дані по телефону.

Користувачам карток в жодному разі не можна повідомляти особисті дані за телефоном.

Крім того, якщо в банківській установі підозрюють шахрайські дії з якоюсь карткою, банк не телефонує користувачеві, а блокує картку.

Отже, при отриманні подібних дзвінків можна сміливо переривати розмову з шахраями та одразу ж телефонувати до банку за офіційними номерами телефонів, що вказані на картці, і повідомити про подію.

У випадку, коли ж Ви стали жертвою шахрайських дій, не зволікайте, а терміново телефонуйте на номер «102» і детально опишіть обставини, при яких вас ошукали.

 

 

 

С. Білий, прокурор Старобільської місцевої прокуратури

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *