Справи земельні і не тільки…, або як наповнити районний бюджет

Ні для кого не є секретом, що найбільшою цінністю нашого з вами Новопсковського району є земля… В той же час, дуже насторожує непрозорість розподілу земельних угідь між агрохолдингами, фермерськими господарствами, одноосібниками та звичайними громадянами.

І звісно ж, на горі цього непрозорого механізму розподілу земельних угідь знаходиться наш шановний голова Новопсковської районної ради Борис Лебедєв.

Якщо він не знає, то хочемо йому повідомити, що найбільше надходжень до місцевого бюджету дає саме земельний податок із земель різного цільового призначення. Та звісно ж, дуже багато земельних наділів обробляються за різноманітними «сірими схемами», в результаті чого місцевий бюджет недоотримує значні прибутки.

Зокрема, не поодинокими випадками є обробіток земельних паїв, які не є витребуваними земельними паями, відносяться до відумерлої спадщини, розорювання громадських пасовищ в селах з незначною кількістю населення та земель, виділених під будівництво, тощо…

Окремо хотілось би звернути увагу на земельні ділянки, які раніше належали школам, зокрема й тим, які вже закрилися. В цьому зв’язку поставимо питання товаришу Лебедєву, а куди поділися шкільні землі, хто їх обробляє, і чи на законній підставі вони передані для обробітку, та скільки податків за їх використання отримав районний бюджет?

Крім того, якщо товариш Лебедєв не знає, де взяти кошти для наповнення районного бюджету, то є підказка, давно треба було провести земельний аудит та виявити землі району, які обробляються, а податки за них не сплачуються! Так, проведення земельного аудиту надасть можливість володіти чіткою картиною по землям району, що дозволить планувати ефективне наповнення бюджету.

Але ж ми знаємо й віримо, що Борис Лебедєв може ефективно та чесно наповнювати районний бюджет, і вже робить в цьому напрямку перші кроки, зокрема, хочеться нагадати, що саме за активної участі останнього його колега по депутатському корпусу Юрій Кропивцев перестав за «сірою схемою» використовувати приміщення на території Новопсковського РТМО. Тому є у нас найщиріші сподівання, що саме Борис Лебедєв наведе лад в земельних справах району, не дивлячись на своїх друзів-фермерів, як розпочав це робити з комунальним майном, виводячи на чисту воду несумлінних орендарів!

 

 

 

Костянтин Пшеничний

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *