Насамперед відновлення законності

У березні поточного року Сватівським відділом Старобільської місцевої прокуратури проведено перевірку  щодо дотримання уповноваженими посадовими особами Сватівського відділу поліції чинного законодавства  під час адміністративного затримання, доставлення громадян до відділу поліції та виконання адміністративного стягнення у вигляді адміністративного арешту.

В ході перевірки Сватівським відділом Старобільської місцевої прокуратури виявлено численні порушення прав громадян з боку працівників поліції.

Зокрема, типово працівниками поліції допускаються затримання порушників та доставлення їх до відділу поліції без складення  про це відповідних протоколів адміністративного затримання.

Також до цих пір Сватівським відділом поліції не виконано 9 постанов суду, згідно яких порушників необхідно помістити до ізолятору тимчасового тримання для відбування адміністративного стягнення у виді адміністративного арешту.

За результатами вжиття Сватівським відділом Старобільської місцевої прокуратури відповідних заходів реагування до дисциплінарної відповідальності притягнуто двох посадових осіб Сватівського відділу поліції.

Довідково: органи прокуратури в межах наданих повноважень під час здійснення відповідними органами провадження у справах про адміністративні правопорушення мають право проводити перевірки та вживати заходи прокурорського реагування у разі встановлення обмежень особистої свободи громадян, та вжиття уповноваженими органами заходів щодо таких обмежень.

 

 

 

 А. Ткаченко, прокурор Сватівського відділу

Старобільської місцевої прокуратури, юрист ІІ класу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *