Чи буде Новопсковська района рада здійснювати відеозйомку своїх засідань для відкритості і прозорості своєї діяльності?

Перебуваючи на засіданнях комісій та сесій Новопсковської районної ради, члени нашої організації звернули увагу на здійснення відеозйомок працівниками районної ради присутніх людей на цих засіданнях, які не є депутатами. При чому ці зйомки проводяться нагло і цинічно. Відеозаписи цих відео для широкого загалу не оприлюднюються на офіційному веб-сайті ради, Регламентом Новопсковської районної ради не передбачено, нажаль, відеозйомок, відеотрансляцій, та розміщення архіву відео зйомок офіційних заходів районної ради для того, щоб показати як працюють обрані депутати, щоб виборці у зручний час змогли передивитись відеозаписи, побачити та оцінити роботу депутатів. Так роблять багато інших рад – пряма трансляція офіційних засідань, як приклад –  трансляція засідань Верховної Ради України та комітетів Верховної ради.

Ми зацікавились цими діями спеціалістів Новопсковської районної ради і зробили запит до ради, щоб дізнатись чиєю відеокамерою проводиться відеозйомка, як застосовується відеоматеріал, чому ведеться відеозапис не самого процесу роботи депутатів, а лише на відео записуються присутні в залі громадяни району, тобто виборці отих депутатів. Дивно бачити, як відеокамера розвернута не в бік, де зосереджена робота президії та виступаючих на трибуні депутатів, а в бік присутніх.

Слід сказати, що засідання комісій та сесій є відкритими, на них кожен житель району може бути присутнім та сам проводити відеозйомку, та суть у тому, що працівники Новопсковської районної ради повинні працювати в межах законодавства та визначених посадових обов’язків, усі їхні дії повинні бути підпорядковані певному змісту та результату, за що їм виборці району, тобто ми з вами платимо  достойну заробітну плату з преміями, опалюємо приміщення для роботи, освітлюємо, заправляємо автомобілі, робимо ремонти.

Відповіді на запити представляємо Вашій увазі, шановні виборці району!

Що ж ми з’ясували? Згідно відповідей голови районної ради Лебедєва Б., відеокамеру придбано районною радою у лютому місяці цього року, хоча відеозйомки присутніх на офіційних засіданнях сесій та комісій проводились працівниками ради в робочий час і раніше. Вартість камери Panasonic разом зі штативом коштувало місцевому бюджету в 5,5 тис. грн. Зі слів пана Лебедєва Б., «…останнім часом на засіданнях почастішали випадки порушення Регламенту (порядку проведення) присутніми особами, а також спроби зірвати засідання». З’ясувалось із листа ради, що саме працівники поліції Новопсковського ВП ГУНП в Луганській області порадили здійснювати «відеофіксацію» таких дій громадян! Вдумайтесь, будь ласка, Новопсковська районна рада, придумала собі нову функцію, діючи від нашого імені, здійснювати відеофіксацію дій громадян району-виборців в інтересах поліції! Це замість того, щоб просто працювати законно, оприлюднювати проекти рішень за 20 днів для обговорення, мати зворотній зв’язок для отримання пропозицій по проектам рішень, не позбавляти депутатів їх прав, працювати для користі жителів та розвитку, вирішили проводити відеофіксацію дій громадян, які вимагають працювати депутатам по закону в межах повноважень. При чому, як використовується незаконно знятий відеоматеріал, відповідь не отримано. Уявляємо, як Лебедєв і Ко переглядають його в персональному кабінеті, коментують і радіють своїй «дотепності», можливо, разом із працівниками поліції! Отакий рівень «креативності» наших депутатів! Як кажуть, нашим салом нам по губам! Цікаво, що здійснюється це на сесії в присутності представників районної прокуратури, голови райдержадміністрації.

Громадська організація «Моя Новопсковщина» звертається до депутатів районної ради внести зміни в Регламент та використовувати за призначенням куплене за кошти виборців відеообладнання для забезпечення відеотрансляцій засідань депутатських комісій, сесій, розміщення відеозаписів таких засідань на офіційному веб-сайті для ознайомлення та контролю за роботою обраних депутатів Новопсковської районної ради, що збільшить довіру виборців до обранців та покращить якість їх роботи, а також розміщувати проекти рішень районної ради у визначений термін та забезпечити проведення обговорень проектів рішень, щоб не допустити, наприклад, незаконне списання спільного майна громад району.

 

 

 

ГО «Моя Новопсковщина»

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *