Злочини проти власності

Відповідно до ст. 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватись і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.

Злочини проти власності становлять одну із найпоширеніших і найнебезпечніших груп злочинних діянь, оскільки вони посягають на одне із найцінніших соціальних благ – право власності. Правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за свою волею, незалежно від волі інших осіб.

Предметом абсолютної більшості злочинів проти власності закон називає майно – речі матеріального світу, яким притаманні специфічні ознаки фізичного, економічного та юридичного характеру.

Старобільською місцевою прокуратурою підтримано публічне обвинувачення у Старобільському районному суді відносно жителя Старобільського району за ч. 1 ст.185 КК України (“Крадіжка”).

Досудовим розслідування встановлено, що мешканець Старобільського району, перебуваючи в одному з розважальних закладів міста Старобільська, реалізуючи свій раптово виниклий злочинний намір на таємне викрадення чужого майна, впевнившись, що за його діями ніхто не спостерігає, підняв грошові кошти, які випали на підлогу з кишені потерпілого, частину з яких віддав останньому, а частину поклав до своєї кишені, після чого з викраденими коштами зник, завдавши потерпілому матеріальну шкоду.

Суд, враховуючи позицію прокурора та відшкодування шкоди потерпілому, затвердив угоду про примирення між потерпілим та обвинуваченим, та призначив узгоджене сторонами покарання у вигляді 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень.

 

 

 

О.В. Жадан, прокурор Старобільської місцевої прокуратури

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *