Пам’ятка громадянам України, які перетинають кордон із Російською Федерацією

Громадяни, які збираються здійснити візит до Російської Федерації, перебувають під правом і юридичним захистом своєї країни – України.

У випадку посягань іноземними спецслужбами або правоохоронними органами на здоров’я і свободу громадян України і членів їх сімей з метою залучення до розвідувально-підривної діяльності проти України, Консульський відділ Посольства України в РФ та Служба безпеки України гарантують захист та допомогу.

Підставою для звернення до Дипломатичного представництва чи Консульської установи України в РФ та Служби безпеки України є:

– затримання;

– негуманне поводження;

– фізичний та психологічний тиск на особу з боку правоохоронних органів РФ та окремих осіб;

– спонукання до негласного співробітництва з іноземними спецслужбами для проведення розвідувально-підривної діяльності проти України;

– збір інформації про ситуацію в України.

 

Громадяни України звільняються від кримінальної відповідальності за ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України, якщо він на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або представників ніяких дій не вчинив і добровільно звернувся до СБ України.

Для оптимізації реагування дипломатичної чи консульської установи України на можливі порушення прав членів сім’ї необхідно стати на консульський облік у відповідній установі.

 

Гаряча лінія Консульського відділу Посольства України в РФ: +7 918 768 77 96

Електрона пошта: emb_ru@mfa.gov.ua

 

“Лінія довіри”  3-го Управління (з дислокацією в місті Сєвєродонецьку Луганської області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях: (06452) 4-42-81

Електрона пошта: usbu_lug@ssu.gov.ua

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *