Старобільська місцева прокуратура провела лекцію для учнів Старобільської ЗОШ №1 щодо попередження злочинності серед неповнолітніх

18.04.2018 прокурором Старобільської місцевої прокуратури проведено лекцію серед учнів 4-х класів Старобільської загальноосвітньої школи І ступеню №1 на тему «Особливості відповідальності неповнолітніх за вчинення правопорушень».

Дітям були висвітлені питання про підстави адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень та кримінальної відповідальності за вчинення злочинів проти власності та злочинів проти життя та здоров’я особи, оскільки найпоширенішими злочинами серед неповнолітніх наразі є крадіжки (ст. 185 ККУ) та нанесення тілесних ушкоджень (ст.ст. 121-126 ККУ).

Окрім цього, акцентовано увагу на особливостях кримінальної відповідальності та покарання неповнолітніх, зокрема на застосуванні до останніх примусових заходів виховного характеру.

В ході проведеної лекції учням роз’яснено, що примусові заходи виховного характеру суд застосовує до особи, яка до досягнення віку, з якого може наставати кримінальна відповідальність, вчинила суспільно небезпечне діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого особливою частиною Кримінального Кодексу України. У цьому разі суд застосовує до неповнолітнього такі примусові заходи виховного характеру, як застереження; обмеження дозвілля і встановлення особливих вимог до поведінки неповнолітнього; передача неповнолітнього під нагляд батьків чи осіб, які їх замінюють; направлення неповнолітнього до спеціальної навчально-виховної установи.

 

 

О.М. Стародубцева, прокурор Старобільської місцевої прокуратури

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *