За невиконання покладених вироком суду обов’язків місцевому жителю змінено іспитовий строк на реальне позбавлення волі

Інститут звільнення засуджених від відбування покарання з випробуванням покликаний максимально гуманізувати санкції, визначені кримінальним законом, та є інститутом певної профілактики та запобігання вчинення засудженим нових злочинів. Проте, невиконання окремих приписів Кримінального та Кримінально-виконавчого кодексів тягнуть за собою скасування такого випробування та  направлення таких засуджених до місць позбавлення волі для реального відбування покарання.

Так, наприкінці 2018 року 45-річного жителя м. Старобільська за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.185 КК України (крадіжка), засуджено до позбавлення волі на строк 2 роки та на підставі ст.75 КК України звільнено від відбування покарання із застосуванням іспитового строку на 1 рік. Вироком суду на засудженого покладено певні обов’язки, в тому числі обов’язок з’являтися на реєстрацію до Старобільського районного відділу з питань пробації.

Однак, засуджений на шлях виправлення не став, систематично не з’являвся до органу пробації, тим самим ігноруючи покладені на нього судом обов’язки та порушуючи норми КВК України та Закону України «Про пробацію». Зазначене стало підставою для внесення Старобільським районним відділом з питань пробації до суду подання про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення засудженого для відбування призначеного покарання.

Ухвалою Старобільського районного суду зазначене подання задоволено та направлено засудженого для відбування покарання у виді 2 років позбавлення волі до кримінально-виконавчої установи  закритого типу.

 

 

М. Жданов, прокурор Старобільської місцевої прокуратури

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *